تصاویر جبهه و جنگ
نام:
رضاقلی
نام خانوادگی:
محبی
نام پدر:
مجيد
تاریخ تولد:
1328
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
مراغه
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
بدون سواد
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
ژاندارمری
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد رضا قلي محبي بعد از فوت پدر در روستاي آقا بگلو به همراه خانواده و برادر بزرگش جهت كار و امرار معاش به روستاي كهريزه عجم عزيمت و تحت سرپرستي برادر و مادر پير خود كه با تحمل رنج و مشقت فراوان شهيد عزيز را بزرگ كرده تا اينكه شهيد در سال 1346، در كهريزه عجم ازدواج و بعد به خدمت مقدس سربازي اعزام گرديد. 
همواره خود را وقف تربيت و پرورش فرزندان خود نموده و از راه كارگري و كشاورزي زندگي آنان را جبران مي نمود تا بالاخره انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني شروع و مبارزات مردم وارد مرحله تازه اي شد. شهيد عزيز نيز پا به پاي افراد جامعه در تظاهرات و راهپيمائي شركت مي نمود و در ترويج شعائر اسلامي همت مي گمارد و در عزاداري ها و سوگواري هاي شهيدان شركت فعال مي نمود و فرزندان خود را تشويق به انجام فرايض ديني مي كرد تا اينكه اشرار و ضدانقلابيون در منطقه آشوب به پا كردند و شهيد به محض احساس نياز در خدمت ژاندارمري جمهوري اسلامي به عنوان جوانمرد درآمده و در پايگاه هاي مختلف مشغول خدمت شد و سرانجام در پايگاه حلبي و كوئيك به دنبال مأموريت به روستاي وزنه در راه كمين دشمن گرفتار و مورد خشم و غضب و حيله دشمنان اسلام قرار گرفت و در مورخه 1362/9/16 به فيض شهادت نايل آمد.
شهيد رضا قلي محبي هميشه مي گفت هدفم ا... است و تا جان در بدن دارم به اسلام و انقلاب خدمت خواهم كرد تا به فيض شهادت نائل آيم. آرزويم شهادت است. وقار و متانت و اعتقادي و التزام عملي به فرايض ديني از صفات بارز آن شهيد عزيز بود. بدين ترتيب پيكر پاكش به همراه عده اي از همرزمانش در شهرستان نقده با حضور تمامي اقشار تشييع و در گلشن اين شهرستان به يادگار نهادند.
لذت لقاء پروردگارش افزون باد
تاریخ شهادت:
1362/09/16
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
نقده
عملیات:
درگیری با ضد انقلاب
منطقه عملیاتی:
روستای وزنه
نحوه شهادت:
کمین ضد انقلاب
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
گلزار شهدای نقده
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t183499
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد