تصاویر جبهه و جنگ
نام:
یونس
نام خانوادگی:
کرمانجي
نام پدر:
علی
تاریخ تولد:
1346
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
پیرانشهر
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
ابتدایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
سرباز
 
شهيد يونس كرمانجي در سال1346 در خانواده‌اي محروم و زحمتكش در روستاي گردكشانه از توابع شهرستان پيرانشهر ديده به جهان گشود. دوران كودكي را تحت سرپرستي و تربيت خانواده سپري كرد و در سن6 سالگي به مدرسه قدم نهاد. او با عشق و علاقه زايدالوصفي درس مي خواند، ولي افسوس كه کمبود امکانات آموزشي مانع مي شد كه او ادامه تحصيل دهد. او به ناچار از آمال و آرزوهايش دست شُست و براي كمك به پدرش و تأمين مخارج زندگي به كار كشاورزي پرداخت.
شهيد كرمانجي فردي مؤمن و متعهد بود و همزمان با اوجگيري انقلاب اسلامي همراه ساير هموطنان به خيابانها رفته و در تظاهرات عليه رژيم طاغوت شركت فعال داشت.
خوش اخلاقي و خوش برخوردي و رسيدگي به ضعفا، او را فردي برجسته در ميان همسالان خود نموده بود. او در انجام فرايض ديني و مراسم سياسي مذهبي جديت بسيار به خرج مي داد. مشاهده توطئه استكبار جهاني و تهاجم رژيم مزدور بعث عراق پيوسته روح شهيد را آزار مي داد. در سن18 سالگي خود را براي خدمت مقدس سربازي آماده ساخته و عشق به دفاع از حريم ميهن اسلامي او را به جبهه هاي نبرد حق عليه باطل كشاند.
او بعد از آموزش به منطقه عملياتي نهر عنبر اعزام گرديد. در طول خدمت خود در منطقه نهرعنبر در عملياتهاي گوناگون شركت كرد و رشادتهاي بسيار از خود نشان داد تا اينكه در تاريخ1367/4/21 در يك نبرد بسيار سخت و قهرمانانه به رزم دشمن شتافت. در حين اينكه دفاع مردانه شهيد يونس و همرزمانش، پشت بعثي هاي كافر را به لرزه درآورده بود، گلوله كافري سينه اين شيرمرد را شكافت و رزمنده قهرمان را در خون خود غلتاند. او با ريختن خون خود سند سربلندي كشور عزيزمان را امضا كرده و مقام شامخ شهيد را نصيب خود گردانيد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
 
تاریخ شهادت:
1367/04/21
استان شهادت:
ایلام
شهر شهادت:
نهر عنبر
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
نهر عنبر
نحوه شهادت:
جبهه و جنگ
توضیحات :
اصابت گلوله دشمن
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t143331
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد