تصاویر جبهه و جنگ
نام:
احمدعلی
نام خانوادگی:
کاظمي کردلر
نام پدر:
خلیل
تاریخ تولد:
1342
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
حوزوی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدار
شهيد احمد علي كاظمي در سال 1342 در قريه گل پاشين از توابع شهرستان اروميه متولد شد. بعد از طي دوران كودكي به تحصيل پرداخت و تا اخذ مدرك ديپلم با موفقيت به آن ادامه داد و بعد از مدت يك سال وارد حوزه علميه تبريز شد و از آنجا به دانشگاه مشهد اعزام گرديد.
او از نظر اعتقادي پايبند احكام ديني بود و در انجام فرايض ديني كوتاهي نمي كرد.
در راهپيمايي هاي قبل از انقلاب با مردم انقلابي همگام و همصدا بود و بعد از پيروزي انقلاب در تشكيل كتابخانه در روستا از طريق جهاد سازندگي همكاري داشت و تابستانها بعد از امتحانات خود با سپاه پاسداران در بخش تبليغات احكام و قرآن همكاري مي نمود و نقش مؤثري داشت. ايشان علاقه زيادي به امام خميني(ره) داشت، به طوري كه اغلب سخنرانيهاي ايشان را جمع آوري نموده بود.
شهيد در طول مدت تحصيل هفت بار به جبهه هاي نبرد از طريق جهاد دانشگاهي اعزام گرديد و در اغلب جبهه هاي جنوب از جمله گيلان غرب، اسلام آباد، سومار،  حاجي عمران و ايلام شركت فعالانه داشت. ايشان از تجاوزات رژيم صدام به حريم جمهوري اسلامي ايران سخت ناراحت بود و هميشه آرزو مي كرد كه كاش مدرسه ها را تعطيل مي كردند تا با نيروي انساني بيشتري كار صدام را يكسره مي كرديم.
سرانجام بعد از مدت زمان طولاني حضور در جبهه ها، در تاريخ 1365/2/26 در منطقه حاج عمران در رويارويي با دشمن به شهادت رسيد و پيكر پاكشان مفقودالاثر گرديد.
روحش شاد و يادش گرامي باد
تاریخ شهادت:
1365/02/26
استان شهادت:
عراق
شهر شهادت:
حاجی عمران
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
حاج عمران
نحوه شهادت:
نبرد با دشمن بعثي
توضیحات :
-
مفقود:
مفقود الاثر
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
بسم ا... الرحمن الرحيم
«إن ا... يحب الذين يقاتلون في سبيله صفاً كأنهم بنيان مرصوص»
1 - در اين بعد توصيه حقير بر كساني كه شهادت نامه اي را مي خوانند اين است كه در شناخت و معرفت احوال ائمه اطهار بيش از پيش نقحص و تحقيق نمايند تا اينكه انشاءا... محبت آنها به ولايت ائمه سلام ا... عليهم اجمعين همراه با معرفت باشد و باب شفاعت آنان بر روي خويش بدين وسيله مفتوح نمايند.
2 - به يقين و به تحقيق حضرت امام خميني اين يادگار سلاله پاك نبوي و محمدي و اسوه و نمونه مجسم و ممثّل ولايت علوي و سمبل رشادت و شهامت و قيامت و استقامت حسيني است.
3 - مدرسه ام و دانشگاهم را به سوي جبهه و كربلاي حسين(ع) به همراه راهيان كربلا تغيير دادم كه چون اينجا كعبه عشق است و نزديكترين راه براي رسيدن به محبوب و حضرت دوست.
پيام دانشگاه
4 – هان اي دانشجويان و دانشگاهيان، به پا خيزيد و بيرق و پرچم جنگ و جبهه را به دوش گيريد و عملاً وارد مبارزه و مقاتله متعهدانه شويد. توصيه مي نمايم معلومات علمي و تخصصتان را در امورات تحقيقي و پژوهشي جنگ به كار گيريد. در جهت ايجاد زمينه باشيد كه در نظام آموزشي و درسي رشته تاريخ و طرح درسها آثار كفر و الحاد محو و مضمحل گردد. سلاطين و طواغيت از بين به حاشيه گذاشته شود.
5 – مادر مهربانم مصلحت اسلام اقتضاء مي كند زينب وار استقامت كنيد و سرافراز باشيد فرزندي را كه شيره جانت بود هاجر گونه به مسلخ عشق فرستادي.
6 - در شهادتم صابر باشيد كه خداوند با صابران است و صبر كليد پيروزي است
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t143281
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد