تصاویر جبهه و جنگ
نام:
کاظم
نام خانوادگی:
قربانی قلعه جوق
نام پدر:
مرسل
تاریخ تولد:
1340
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
نقده
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
بدون سواد
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدار
شهيد كاظم قرباني قلعه جوق در سال 1340 در روستاي قلعه جوق نقده در خانواده‎اي فقير و مسلمان چشم به جهان هستي گشود و پس از ارائه خدمات ارزنده و قابل تحسين در تاريخ 61/7/20 بر اثر اصابت تركش خمپاره دشمن بعثي به درجه والاي شهادت كه آرزوي ديرينه‎اش بود نايل گرديد.
 
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد كاظم قرباني در شرايطي چشم به جهان هستي گشود كه خانواده‎اش در نهايت تنگدستي بسر مي‎بردند و به همين خاطر به علت فقر مالي نتوانست به تحصيل علم و دانش بپردازد و از سن هفت سالگي به جاي اكتساب علم و كار و تلاش پرداخت در سن 10 سالگي پدر دلسوز و زحمتكش خود را از دست داد جهت امرار معاش و گذراندن زندگي خانواده به تهران رفت و مدت دو سال در تهران كار كرد و به كار خياطي مشغول گرديد در سن 15 سالگي مادر رئوف و مهربانش را از دست داد.
شهيد هنگامي كه به عضويت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي درآمد همواره اظهار مي‌داشت لباس فرم سپاه عزا و عروسي من است و پس از طي مراحل آموزش در اروميه با شور و شوق فراوان مشغول خدمت شد.
در سال 1360 قبل از اعزام به جبهه در اكثر عملياتها و درگيريها شركت فعال داشت و پايداري و شكيبائي شگرفي داشت. نزديك به 8 ماه در جبهه تمرچين حضور يافت. اما از آنجائي كه خدمت در سپاه او را قانع نمي‎ساخت در جستجوي نقطه روشني بود كه او را به شهادت نزديك سازد.
سرانجام آرزوي وي با حضور در جبهه حق عليه باطل تحقق يافت و با شنيدن خبر اعزام پيشاني عبوديت در خاك ماليد و سجده شكر به جاي آورد و در 19 مرداد 61 به جبهه اعزام شد و هنگامي كه به مرخصي آمد مي‎گفت: اگر من شهيد شدم ناراحت نباشيد. آخر نه من از علي اكبر بالاترم و نه شما از خانواده حسين(ع) عزيزتريد و سپس در عمليات مسلم بن عقيل(ع) در جبهه سومار بر اثر اصابت تركش خمپاره به درجه رفيع شهادت نايل آمد. پيكرش در مزار شهداي شهرستان نقده نظارت گر ابديت است.
روانش شاد و راهش مسلك عاشقان باد
تاریخ شهادت:
1361/07/20
استان شهادت:
کرمانشاه
شهر شهادت:
سومار
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
سومار
نحوه شهادت:
بر اثر اصابت ترکش خمپاره
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
گلزار شهدای نقده
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
بسم ا... الرحمن الرحيم
«ربنا افرغ علينا صبراً و ثبت اقدامنا و انصرنا علي القوم الكافرين»
«پروردگارا صبر و استقامت بر ما ارزاني بدار و گام هاي ما را در مسير حق صابت گردان و ما را در پيروزي با اهل كفر نصرت و ياري فرما.»
به نام ا... پاسدار حرمت خون شهيدان و به نامپ يوند دهنده قلب عشاقان راه حق و حقيقت. آنها كه رفتند كار حسيني كردند و آنها كه ماندند بايد كار زينبي كنند وگرنه يزيدي اند.
خدايا به من قدرت بده و رزمم را پرخروش گردان و ايمانم را استوار نما تا در راه تو خالصانه مبارزه كنم. آنان كه گفتند آفريننده ماخداست و بر اين سخن پايدار و ثابت ماندند بر آنها هيچ ترس و بيمي و حزن و اندوهي در دنيا و عقبي نخواهد بود. كاروان سرخ و حماسه آفريني هابيليان همچنان پيش مي رود. محكم و استوار بر پيكر خصم مي تازد و خدايان دروغين شرك و نفاق را به كنار مي زند. در مقابل تمام الهه هاي كفر آواي «ربنا ا...» سر مي دهد و سپس در اين طريق استقامت را تا قله رفيع شهادت ادامه مي دهد. آري الهي،‌ معبودم نمي دانم كه شكر تو را چگونه ادا كنم كه به من لطف مرحمت نمودي كه در اين قافله سرباز خميني باشم و در ركاب او با دشمنان دينت پيكار كنم. خدايا به من قدرت بده بازوانم را پرتوان كن. رزمم را پرخروش گردان. ايمانم را استوار بنما تا آخرين نفس با دشمنان اسلام چه در داخل و چه در خارج مبارزه كنم و در اين راه فيض شهادت را نصيبم گردان و اما اگر لياقت شهيد شدن نصيبم شد چند جمله اي با امت شهيدپرورم دارم كه اي راهيان قله فتح اسلام، مبادا از خط امام خارج شويد و حب دنيا و جاه و مقام شما را به انحراف بكشد كه نابودي اين انقلاب پايمال كردن خون سرخ هزاران شهيد از انقلاب محمد(ص) تا انقلاب خميني مي باشد. در راه خدا استقامت كنيد و در اين راه اگر رهبرتان را گرفتند،‌اگر وزيرتان را در زير آوار كشتند، اگر رئيس جمهور و نخست وزيرتان را سوزاندند،‌ اگر بدنهايتان را قطعه قطعه كردند، اگر كودكان شيرخوارتان را زنده زنده سوزاندند، پرچم لااله الاا... را سربلند و پرافتخار بر قله فتح برسانيد و نااميد نشويد و در اين راه استقامت كنيد و جانبازي كنيد كه (اولئك اصحاب الجنه خالدين فيها جزاء بما كانوا يعلمون» قهرمان خميني، اين راهبر ميدان جهاد، اين يكتا رهبر، اين تنها ياور محرومان را تنها نگذاريد، مبادا اهل كوفه باشيد.
خواهرم و برادرم، در مرگ من گريه نكنيد كه دشمن شاد مي شود. فقط پيام خونم را به دوستان برسانيد. زيرا آنها كه رفتند كار حسيني كردند و آنها كه ماندند بايد كار زينبي كنند وگرنه يزيدي اند.
والسلام علي من التبع الهدي
1363/4/22
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t133097
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد