تصاویر جبهه و جنگ
نام:
شاهرخ
نام خانوادگی:
قدرتی کردلر
نام پدر:
شوقعلی
تاریخ تولد:
1342
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
ابتدایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
ژاندارمری
 
فرازي از زندگينامه شهيد:
ارابه انقلاب در مسير پر پيچ و خم تكامل انسانها در جهت بندگي و عبادت خالصانه خدا به پيش مي رود و دراين حركت توفنده و رو به پيش كليه مسيرهاي ضد الهي و ضد اسلامي را يكي پس از ديگران ويران مي كند و مي رود تا بر بلندترين قلل تكامل طرحي نوين در اندازد و جامعه اي سالمي كه در آن نيتها و عملها و حركتها فقط به خاطر رضاي خدا مي باشد، بنياد نهد و طبيعي است كه چنين تحولي عظيم جز بر پايه آگاهي، عشق، شهادت و خون ايثار انجام نمي تواند گرفت و اينجاست كه نقش ارزشمند شهيد تجلي مي يابد.
شهيد شاهرخ قدرتي به سال 1341 در روستاي كردلر از توابع اروميه، در خانواده مذهبي و متدين متولد شد. او در خانواده اي متولد شد كه چنگال فقر و تنگدستي بر آن سلطه انداخته بود و اين سلطه گر شوم، او را از بسياري نعمتها، مثل نعمت سواد محروم كرد و او نتوانست بجز چند كلاس ادامه تحصيل نمود.
شهيد فردي آرام و سر به زير و خدا ترس بود. به انقلاب و ولايت فقيه عشق مي ورزيد. ايشان در هنگام نوجواني و بلوغ مثل هر فرد مؤمن ديگري به معتقدات و قوانين اسلام عمل مي نمود.
شهيد گرانقدر براي امرار معاش خانواده و براي حفظ و حراست از مرزهاي اسلامي، وارد ژاندارمري شد و به عنوان گروهبان مشغول خدمت گرديد.
وي بعد ازدواج و تشكيل خانواده، مدتي را در شهر مياندوآب به انجام وظيفه مشغول گرديد. پس براي مبارزه با دشمن متجاوز بعث عازم ميادين نبرد گرديد و پس از سه سال جنگ و جدال و بعد از انجام مأموريت هاي بي شمار و رشادت هاي وصف ناپذير، بالاخره در مورخه 1362 در منطقه عملياتي سردشت بر اثر اصابت گلوله مزدوران بعث عراق به درجه رفيع شهادت نائل آمد.
روحش شاد و يادش گرامي باد
تاریخ شهادت:
1362/07/28
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
سردشت
عملیات:
درگیری
منطقه عملیاتی:
در منطقه عملياتي سردشت
نحوه شهادت:
بر اثر اصابت گلوله
توضیحات :
در پي درگيري با دشمنان اسلام
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t133066
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد