تصاویر جبهه و جنگ
نام:
اسماعیل
نام خانوادگی:
قائم پناه
نام پدر:
حسینعلی
تاریخ تولد:
1335/07/01
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
نقده
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
دیپلم
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
کارمند
بنام خدا
شهيد اسماعيل قائم پناه به سال 1335 در خانواده ‎اي فقير و مذهبي ديده به جهان گشود و دوران طفوليت خويش را تحت سرپرستي پدر پير و زحمتكش و مادر دلسوز و مهربان سپري مي ‎نمود و پس از طي مراحل تحصيل و اخذ ديپلم در سال57، مبارزات خويش عليه نظام ستمشاهي شروع كرد و پس از پيروزي انقلاب به خدمت هيات 7 نفره واگذاري زمين درآمد و در تاريخ 61/11/22 در حين انجام ماموريت قامت مردانه ‎اش هدف رگبار منافقين كوردل قرار گرفت و شهد وصال و شربت گواراي شهادت را نوشيد. شهيد اسماعيل قائم پناه در شش سالگي وارد محيط علم و دانش شد. با اينكه پدر پير و زحمتكش قدرت تأمين مخارج زندگي را نداشت، شهيد با اراده ‎اي قوي و پشتكار فراوان دوران ابتدائي را با هزاران رنج و مشقت پشت سر نهاد و وارد دبيرستان  شد.شهيد توأم با تحصيل در كارهاي كشاورزي يار و ياور پدر شد پس از مدتي تمام زمين‌هاي پدر شهيد توسط رباخواران از دستش خارج شد و از آن پس مشكلات مالي خانواده رو به فزوني نهاد و در همين ايام بود كه خورشيد انقلاب از پشت ابرهاي تيره جلو ‎گر شد. 
شهيد قائم پناه كه طعم تلخ ظلم و استبداد را با تمام وجود چشيده بود همگام با امت مسلمان به درياي خروشان انقلاب پيوست و در تمام تظاهرات و راهپيمائي‌ها شركت مي ‎جست. پس از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي تا سال 59 بيكار بود و با كارگري زندگي خود را تامين مي ‎نمود. 
با اين حال از اعضاي فعال پايگاه مقاومت محمد رسول ا...(ص) مسجد جامع شهر نقده بود و بدون هيچ چشم داشتي با شور و شوق زايدالوصفي وظايف محوله را به نحو احسن و با آغوش باز انجام مي ‎داد. 
در اواخر سال 59 به عنوان كمك راننده بولدوزر در دفتر فني فرمانداري نقده مشغول كار شد و در احداث و تكميل بناها و جاده ‎ها متعدد خدمات شاياني ارائه داد. 
پس از چندي به عضو هيأت 7 نفره واگذاري زمين شهرستان نقده درآمد و با ايمان راسخ و اراده ‎اي استوار مأموريت‌هاي محوله را به خوبي انجام داد تا اينكه در مورخه 61/11/22 در حين انجام مأموريتي در جاده نقده ـ اشنويه بر اثر اصابت گلوله ضد انقلاب منفور به درجه رفيع شهادت نائل آمد و پيكر پاكش بعد از تشييع بر دوش امت اسلامي نقده در گلستان شهدا در جوار ديگر جان باخته ‎گان انقلاب اسلامي جاي گرفت. 
 
روحش شاد و يادش جاويد 
صفات بارز و خصوصيات اخلاقي شهيد اسماعيل قائم پناه: 
 ـ علاقه بيشتري به اكتساب علوم قرآني و معارف اسلامي داشت. 
 ـ در انجام فرايض ديني ساعي و كوشا و سرشار از عشق به نهضت عاشوراي حسيني بود. 
 ـ با صفا و صميمت خاصي با خانواده و ديگران رفتار مي ‎نمود. 
 ـ به مطالعه كتب مذهبي از جمله آثار امام امت(ره) و شهيد مطهري اهميت مي ‎داد. 
 ـ مبارزه با كفر و الحاد و ضد انقلاب را از اهم وظايف خود مي ‎دانست
 
تاریخ شهادت:
1361/11/22
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
جاده نقده- اشنویه
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
بر اثر اصابت گلوله ضد انقلاب
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
گلزار شهدای نقده
قطعه دفن:
شهدا
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t122956
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد