تصاویر جبهه و جنگ
نام:
رستمعلی
نام خانوادگی:
قاسمی آقا بیگلو
نام پدر:
حمداله
تاریخ تولد:
1341
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
نقده
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
متوسطه
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
بسیجی
 
شهيد رستمعلي قاسمي به سال 1341 در روستاي آقابيگلوي نقده به دنيا آمد. براي امرار معاش خانواده در تابستان ها به كار مي پرداخت. در تاريخ 59/7/21 در پايگاه كولنج با ضدانقلاب درگير شده و پس از دفاع و مقابله به اسارت دشمن در مي آيد. در تاريخ 60/2/27 در بمباران زندان دوله تو توسط بمب افكن هاي بعثيون به شهادت رسيد.
 
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد رستمعلي قاسمي در 7 سالگي راهي مدرسه شد. بعد از پايان دورة ‌ابتدائي و راهنمايي گام در راه دبيرستان نهاد و به دلايل محروميت نتوانست دبيرستان را به اتمام رساند.
شهيد قاسمي از اوايل سال 57 كه آتش انقلاب شعله ورتر شده بود با دوستان خويش عليه رژيم منحوس پهلوي فعاليت مي نمود.
در سال 59 به عضويت بسيج سپاه نقده در مي آيد و در هفتمين روز شهادت خواهرش (مكرمه قاسمي) جهت پاكسازي منطقه از لوث وجود اشرار به كولنج اعزام مي شود.
پس از چند روز اقامت در پايگاه، شب هنگام ضدانقلاب به پايگاه حمله ور مي شود كه سنگربانان توحيد به دفاع مي پردازند. اما سرانجام پايگاه پس از جانفشاني بسيجيان جان بر كف محاصره مي شود و شهيد قاسمي همراه با تني چند از بسيجيان عاشق به اسارت ديوسيرتان بدنهاد درمي آيند، كه در حين عبور دادن صف اسرا سه تن از رزمندگان را اعدام مي كنند و بقيه اسرا به زندان دوله تو تحويل داده مي شوند.
شش ماه پس از اسارت صداميان كافر، با توافق ضدانقلاب زندان دوله تو را كه عده اي از شيفتگان امام و انقلاب در آن بودند به شدت بمباران مي نمايند كه در اين حمله وحشيانه عدة كثيري از رزمندگان دلاور و اسيران مظلوم، همچون مولايشان موسي بن جعفر (ع) به درجه رفيع شهادت نائل مي شوند.
روحشان شاد و راهشان پردوام باد.
 
تاریخ شهادت:
1360/02/27
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
سردشت
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
درگیری با ضد انقلاب
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t122904
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد