تصاویر جبهه و جنگ
نام:
فریدون
نام خانوادگی:
حسن زاده
نام پدر:
اضغر
تاریخ تولد:
1340/04/09
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
دانشجو
رشته تحصیلی:
پزشکی
شهر تحصیل:
دانشگاه تبریز
شغل:
-
«ما هم تمام عمرمان را بايد صرف كنيم تا اسلام را كه به دست ما سپرده است حفظ كنيم.»
«امام خميني (ره)»
 
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد فريدون حسن زاده در سال 1340 در يك خانوادة متوسط و مذهبي در شهرستان اروميه متولد شد. وي پس از طي دوره هاي ابتدائي و راهنمائي وارد مقطع دبيرستان شد كه مصادف با روزهاي اوجگيري مبارزات مردم مسلمان ايران عليه رژيم ستمشاهي بود. مبارزات خود را از طريق شركت در تظاهرات و پخش اعلاميه هاي حضرت امام(ره) شروع كرد.
بعد از پيروزي انقلاب، به عضويت بسيج مردمي درآمد و در پايگاه مسجد صاحب الزمان، مبارزه خود را با گروهك هاي ضد انقلاب شروع نمود. ايشان يكي از اعضاي فعال بسيج بود كه علاقه زيادي نسبت به امام راحل و همچنين به امام حسين(ع) داشت.
دائماً ماهيت گروهك هاي ضدانقلاب را كه خيانت هاي زيادي مرتكب مي شدند بيان مي نمود، و در اين مورد رهنمودهاي پيامبر گونة امام امت خميني بت شكن(ره) را سر لوحة خود قرار مي داد. عاشقانه به فرمان امام لبيك گفت و داوطلبانه، عازم جبهه هاي حق بر عليه باطل گشت و با ملحق شدن به لشگر عاشورا در حضور مهدي باكري و بقية همرزمانش مشغول نبرد با رژيم بعثي عراق شد.
زماني كه والدين فريدون براي ديدار از فرزندشان به سوي اهواز عازم بودند در صحبت هايي كه ما بين ايشان و فريدون رد و بدل مي شود، شهيد چنين مي گويد كه: اگر در دانشگاه در رشتة پزشكي قبول شدم، باز به جبهه بر مي گردم و به برادران همرزم خود ملحق مي شوم و در جواب والدينش كه مي خواستند او را از رفتن به جبهه منصرف نمايند، با جديت مي گويد: كه به خانه بر نمي گردم و تا آخرين قطره خون خود از اسلام و قرآن دفاع مي كنم.
او قبل از اخذ مدرك ديپلم سه بار سنگر مدرسه را رها كرد و عازم جبهه هاي حق بر عليه باطل شده بود.
تا اينكه از طريق سپاه اروميه، در دانشگاه تبريز، پس از طي دورة پزشكياري، در يگان خدمتي جندا... به سمت پزشكياري مشغول و در عمليات پاكسازي سرو در مورخه 1362/7/19 به درجه رفيع شهادت نايل گشت.
روحش شاد، راهش مستدام
تاریخ شهادت:
1362/07/19
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
ارومیه
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
سرو
نحوه شهادت:
اصابت تیر دشمن
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
باغ رضوان ارومیه
قطعه دفن:
شهدا
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
بسم ا... الرحمن الرحيم
اينجانب فريدون حسن زاده پاسدار بسيج در اروميه به تاريخ 1361/5/28 روانه اهواز شدم. در حالي كه راهم را شناخته و آرزويم را دانسته ام. من مي روم تا با كفار بعثي متجاوز بجنگم. مي جنگم تا آخرين قطره خونم از مكتب و از امت شهيدپرورم دفاع مي كنم. اي برادران همسنگرم در مسجد صاحب الزمان پايگاه بهشتي تقاضامندم كه هر روز براي اين انقلاب كوشش و تلاش كنيد و از خداوند براي اين امام طول عمر بخواهيد و پشتيبان رزمنده ها باشيد.
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t112654
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد