تصاویر جبهه و جنگ
نام:
محمدحسین
نام خانوادگی:
بهرامی
نام پدر:
یعقوب
تاریخ تولد:
1311
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
شاهین دژ
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
ابتدایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
آزاد

شهيد محمدحسن بهرامي در سال1311 به دنيا آمد، در روستاي ناصرآباد.
از اول نوزادي تا ايام بلوغ و بعد به زندگي خودش ادامه داد. در سال1350 ازدواج کرد و مشغول کار شد تا زندگي خود را از اين طريق فراهم سازد. شهيد محمدحسن يکي از فداکاران امام بود.
شهيد محمد حسن با اينکه تحصيلي نداشت، اما تجربه بيش از حدي داشت. براي تبليغات جمهوري اسلامي ماهر بود و جان خود را در راه انقلاب اسلامي فدا مي کرد. در سال1357 شهيد مشغول تبليغات براي امام محبوب بود و در سال1359 وارد اداره اطلاعات شد. در آن اداره مشغول کار شد و حتي در چندين عمليات شرکت کرد و پيروز شد. 
اين شهيد فداکار و دلير در چند تا از راه هاي بمب گذاري شده را کشف کرد و با همکاري اداره اطلاعات و رزمندگان اسلام و گردان ضربت، پيروزي را نصيب انقلاب اسلامي نمودند. در سال1361 خانه اين شهيد را به آتش زدند (به دست ياري ضدانقلابيون). در همان سال اين شهيد فداکار و دلسوز مشغول تشکيل زندگي کردن بود. شهيد دو فرزند داشت، يکي دختر و يکي پسر. شهيد محمدحسن حاضر بود از اين دو فرزند عزيزش در راه حق و انقلاب بگذرد.
شهيد بهرامي مشغول خدمت کردن براي جمهوري اسلامي ايران بود که ناگهان در تاريخ1363/5/19 در ساعت9 شب، ضدانقلابيون به دنبال وي آمدند و او را دستگير کردند و وي را شکنجه دادند و بعد در همان روستاي ناصرآباد وي را در جلوي زن و بچه هايش به شهادت رساندند

تاریخ شهادت:
1363/05/19
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
شاهین دژ
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
ترور درب منزل توسط حزب دموکرات
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t10635
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد