تصاویر جبهه و جنگ
نام:
سلیمان
نام خانوادگی:
برنا
نام پدر:
اسماعیل
تاریخ تولد:
1348
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
نقده
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
متوسطه
رشته تحصیلی:
راه و ساختمان
شهر تحصیل:
هنرستان فني شهيدباهنر نقده
شغل:
دانش آموز


شهيد سليمان برنا به سال 1348 در روستاي آرنا متولد شد و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در جبهات حق عليه باطل حضور و در تاريخ 65/2/26 در منطقه فاو به شهادت رسيد.

فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد سليمان برنا در اول مهر ماه سال 1348 در يكي از روستاهاي تابع شهرستان نقده در يك خانواده مذهبي و كشاورز كه از حاصل دست رنج خود امرار معاش مي نمودند متولد شده، بعد از اتمام دوره ابتدايي در روستاي آرنا جهت ادامه تحصيل در دوره راهنمايي به شهرستان نقده آمده و بعد از اتمام دوره راهنمايي به علت علاقه و ذوق خاص به رشته راه و ساختمان وارد هنرستان فني شهيد با هنر نقده شده و عشق به تحصيل و احساس وظيفه در مقابل جامعه او را بر آن داشت با جديت خاصي در رشته مزبور تا سال دوم ادامه تحصيل دهد كه به علت تعهد به اسلام و امام به نداي رهبر انقلاب را لبيك گفته و براي بار سوم با كاروان راهيان كربلا به منطقه عملياتي فاو اعزام و بعد از شركت مكرر در عمليات بالاخره در ساعت 6/5 بعد از ظهر تاريخ 65/2/26 هنگامي كه از جلسه قرآن خارج مي شده اند، همراه با فرمانده خود در اثر اصابت گلوله توپ به لقاءا... پيوست. شجاعت، استقامت اين بسيجي پرپر شده يادآور شجاعت و استقامت حضرت علي اكبر(ع) در ميدان كربلاست و ضمناً پيكر پاكش بعد از تشييع در گلزار شهداي نقده به خاك آرميد.
روحش شاد و يادش گرامي باد


شهيد سلميان برنا در اول مهر ماه سال 1348 شمسي در يكي از روستاهاي حومه شهرستان نقده در يك خانواده مذهبي و كشاورز چشم به جهان گشود. دروس دوران ابتدائي را در روستا و دوره راهنمايي تحصيلي را در شهرستان نقده به پايان رساند و با توجه به علاقه خاصي كه به رشته هاي فني داشت دوره متوسطه را در رشته راه و ساختمان هنرستان فني شهيد دكتر باهنر اين شهرستان ادامه مي داد و شهيد يك انسان مذهبي متعهد به اسلام و انقلاب و عاشق امام و عضو بسيج دانش آموزي انجمن اسلامي و همچنين عضو انجمن اسلامي هنرستان بود.
نامبرده در دو نوبت در جبهه در نبرد با دشمنان بعثي كافر شركت نمود كه بالاخره در پي فرمايشات امام در تاريخ 64/12/1 همراه با كاروان راهيان كربلا به منطقه عملياتي فاو اعزام و بعد از چند نوبت شركت در عمليات سرانجام در تاريخ 65/2/26 در ساعت 6/5 بعدازظهر هنگامي كه از جلسه قرآن خارج مي شده اند همراه با فرمانده خود در اثر اصابت تركش توپ خون خود را در رگهاي مقدس اين انقلاب تزريق و به لقاءا... پيوست. شجاعت و استقامت اين بسيج اسلام يادآور شجاعت ها و استقامت علي اكبر است.
نامبرده سال دوم هنرستان فني را مي گذراند و علاقه خاصي به علم و فن داشت و آرزو مي كرد كه براي آينده جامعه فردي مؤثر و مهندسي باوقار باشد

تاریخ شهادت:
1365/02/26
استان شهادت:
عراق
شهر شهادت:
فاو
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
فاو
نحوه شهادت:
در اثر اصابت تركش توپ
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-

وصيت نامه سليمان برنا اعزامي از نقده

‏بسمه رب الشهداء و الصديقين

بسمه تعالي

سلام عليكم و رحمه ا...

با درود فراوان به رهبر كبير انقلاب اسلامى اين قلب مستضعفان و با آرزوى پيروزى رزمندگان كفر ستيز اسلام. من به عنوان كوچك ترين عضوي در جهان هر آنچه شايسته آن را ندارم به لقاءا... بپيوندم اما اولين آرزوي من همين است كه به معبود خويش برسم و بر اين نيز افتخار مي كنم كه با داشتن چنين رهبرى و با ادامه دادن راه چنين رهبراني فداي همچين عزيزاني باشم.

بارالها، من به عنوان كوچك ترين موجود در روي جهان از شما خواهش دارم كه شب و روز به فكر آنم كه احياناً عملي طبق قانون عمل نكرده ام ببخشي قبل از آنكه به خشم و غضب تو دچار شوم و اما من در اولين مرحله از وصيت خودم به كليه هموطنانم و به كليه هم جهانانم سفارش مي كنم كه از اين ستاره درخشان، پير جماران پيروي كنند. مبادا لحظه اي اين پير جماران را فراموش كنند و در مرحله دوم سفارش مي كنم كه اين راه مقدس را ادامه بدهند و در همه مكان و در هر زمان اسلام را تبليغ كنند تا آناني كه به خواب خرگوشي رفته اند، بيدار شوند و من به همه همكلاسانم و يا به تمامي كساني كه تا حال همكلاس بودم، سفارش مي كنم كه به درس خود ادامه دهند. زيرا جامعه نيز در آينده نيرو احتياج دارد تا انشاءا... به جامعه فرد مفيدي واقع شوند و اين راه مقدس را ادامه بدهند و مبادا لحظه اي غافل شوند. در آخر با آرزوي طول عمر براي امام امت و پيروزي عاجل براي رزمندگان كفر ستيز با شما عزيزان خداحافظي مي كنم.

والسلام، خداحافظ

سليمان برنا

64/12/1

لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t10631
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد