تصاویر جبهه و جنگ
نام:
حسین
نام خانوادگی:
برگزین
نام پدر:
حسن
تاریخ تولد:
1335/04/01
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
خوی
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
دیپلم
رشته تحصیلی:
ریاضی
شهر تحصیل:
-
شغل:
کارمند شهرداری

شهيد يکي از قاريان خوب و خوش صوت شهرستان خوي بشمار ميرفت در تعليم و تربيت ديگران زحمات زياد کشيد در سال 1348 با رحلت پدر مسئوليت خانواده را عهده دار شد و پس از اخذ ديپلم رياضي در اوايل انقلاب در سال 1357 به استخدام شهرداري اروميه درآمد و در اين سنگر در جوار شهيد مهندس مهدي باکري خدمات شاياني را به مردم آن شهر ارائه نمود بعداز 2سال به شهرداري خوي منتقل شد.
بعداز وقوع جنگ براي مقابله با ضدانقلاب و غتصبان خارجي در چندين عمليات پاکسازي در مناطق کردستان شرکت جست و پس از چندي براي بار دوم به جبهه هاي نور عليه ظلمت شتافت و نهايتاً در عمليات والفجر4 پس از رزم بي امان خود در ماه محرم به فيض شهادت نائل گرديد.

تاریخ شهادت:
1362/07/28
استان شهادت:
کردستان
شهر شهادت:
مریوان
عملیات:
والفجر4
منطقه عملیاتی:
دره شیلر _پنجوین
نحوه شهادت:
جبهه و جنگ
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
گلزار شهدا خوی
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-

بسم الله الرحمن الرحيم 
با درود بر پيشگاه حضرت ولي عصر و نايب بر حقش امام خميني و با سلام بر روانن پاک شهدا و با درود و سلام بر رزمنگان اسلام . ما دستمان فقط به دامن معصومين سلام الله عليهم اجمعين باز است و بايد شرح و بيان راستين قران را هادي و راهنماي خود قرار دهيم و قران اين کتاب معصوم که سراج منير يعني چراغ روشني است براي ماست. اي عزيزاني که در دنياي مادي هستيد مبادا در غفلت باشيد که قران بسيار جالب تذکر داده است. خداوند اسلام و مسلمين را عزت و عظمت بخشد و با زمينه سازي حکومت و ظهور مهدي و با زمينه سازي حکومت مهدي چشم مسلمانان را شاد و روشن فرمايد. پروردگارا مهدي را از ما راضي و خميني را تا ظهورش باقي و انقلاب اسلامي را جهاني بفرما. پروردگارا به شهيدانمان رحمت و به رزمندگان اسلام نصرت و به امتمان وحدت و به ما توفيق خدمت عنايت بفرما.. چون ماه مبارک رمضان جبهه بودم يکماه روزه دارم ان شاءالله که ميگيريد.

لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t10626
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد