تصاویر جبهه و جنگ
نام:
غلام حسین
نام خانوادگی:
البادی
نام پدر:
عباس
تاریخ تولد:
1361/08/28
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
بوکان
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
بدون سواد
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
کارگر

فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد غلامحسين البادي فرزند عباس در تاريخ1344/1/4 در روستاي احمدآباد از توابع شهرستان شاهين‌دژ در يك خانواده متدين و حزب‌الهي متولد شد شهيد به علت فقر مالي و نبودن امكانات از نعمت سواد بي‌بهره ماند و با آن كه سواد نداشت، ولي ديد عميقي به مسائل عقيدتي داشت و هميشه به واجبات اهميت مي داد و در نماز جماعت روستا شركت مي كرد.
شهيد والامقام بعد از پيروزي انقلاب اسلامي به فرمان امام خميني (ره) لبيك گفت و به عضويت بسيج مستضعفين درآمد و بعد از رشادت‌هاي زياد در سال 1361/8/28 در منطقه عملياتي بوكان به شهادت نائل آمد و پيكر مطهرش پس از تشييع در ميان بسيجيان سلحشور در روستاي احمدآباد در كنار ديگر شهدا به خاك سپرده شد.

تاریخ شهادت:
1361/08/28
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
بوکان
عملیات:
در گیری با حزب دموکرات
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
در گیری توسط حزب دموکرات
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
در روستاي احمدآباد
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-

خاطرات خانم سودابه رزمگاه، مادر شهيد غلامحسين البادي

شهيد غلامحسين البادي فردي مؤمن و متدين و عاشق امام(ره) بود. وي در سال60 در منطقه عملياتي بوكان از ناحيه شكم و دست چپ مجروح شد و مدت6 ماه در بيمارستان بود. وي با توجه به علاقه شديدي كه به نظام مقدس جمهوري اسلامي داشت، بدون توجه به مجروحيت كه داشت، مجدداً پا به جبهه گذاشت و در منطقه كردستان به دليل شناخت موقعيت جغرافيايي از خود ايثارگري و فداكاري زيادي نشان داد تا اينكه يك روز توسط اعضاي حزب دمكرات به نحو فجيعي به شهادت مي رسد و تنها خاطره اي كه از وي به ياد دارم اين است كه ايشان روزها به كارگري مي رفت و شبها درس مي خواند تا بتواند زندگي ما و خواهرانش را بچرخاند و هميشه به ما تأكيد مي كرد كه پشتيبان نظام مقدس جمهوري اسلامي باشيم و يار و ياور امام عزيزمان باشيم و سفارش هاي زيادي را درباره اداي نماز جمعه و جماعت داشت و مي گفت همين صف هاي مستحكم شما است كه دشمن را ذليل و خوار مي نمايد

لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t10474
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد