تصاویر جبهه و جنگ
نام:
اکبر
نام خانوادگی:
اکبری
نام پدر:
تقی
تاریخ تولد:
1337
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
شاهین دژ
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
دیپلم
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدار

فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد اكبر اكبري در سال1337 در شهرستان شاهين دژ ديده به جهان گشود و تا اخذ مدرك ديپلم به تحصيلات خود ادامه داد. شهيد اكبري از شيفتگان ائمه اطهار و بخصوص سالار شهيدان حسين بن علي(ع) بود و به لحاظ تربيت خانوادگي و داشتن روحيه دينداري با قرآن بسيار مأنوس بود و از منتظران واقعي حضرت مهدي موعود(عج) بود.
شهيد بعد از پيروزي انقلاب اسلامي جزو اولين كساني بود كه در شهرستان شاهين دژ به عضويت سپاه پاسداران درآمد و فرمان امام راحل را لبيك گفت.
شهيد بزرگوار در بهداري رزمي سپاه مشغول خدمت بود كه همواره در مناطق عملياتي كردستان به كمك مجروحين عزيز مي شتافت و آنها را مداوا مي كرد و سرانجام در تاريخ1360/5/20 در حين اعزام يكي از مجروحين به مراكز درماني در جاده تبريز بر اثر تصادف خودروي سپاه دار فاني را وداع نمود و به درجه رفيع شهادت نائل گشت و پيكر مطهرش توسط امت حزب ا... شاهين دژ تشييع و در گلزار شهدا در جوار ساير شهداي اسلام به خاك سپرده شد.
روحش شاد و يادش گرامي باد

تاریخ شهادت:
1360/05/20
استان شهادت:
آذربایجان شرقی
شهر شهادت:
تبریز
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
بر اثر سانحه تصادف خودرو
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-

ما از خداييم و بازگشتت ما بسوي خداست . الحمد.. اشهد ان لا اله الا .. و اشهد ان محمد عبده و رسوله و اشهد ان علي ولي ا.. اللهم صل علي محمد و آل محمد.
حمد و ستايش پروردگار است که پروردگار جهانيان است خدايا درود فرصت بر محمد و آل محمد با درود به امام زمان و نائب بر حقش امام خميني و امت شهيد پرور اکبر اکبري وصيت نامه خود را آغاز ميکنيم. 
خطاب به مردم : برادران و خواهران امام را تنها نگذاريد و پشتيبان ولايت فقيه و اسلام فقاهي باشيد و در مرگم گريه نکنيد بلکه تا تبليغ معارف اسلامي بکنيد برادران و خواهران خواهشمند است که در برخوردهايتان اخلاق اسلامي را رعايت کنيد و خدا را ناظر بر اعمال خود ببينيد.
خطاب به سپاهيان: سپاه اکنون مظلوم است صداي مظلوميت سپاه از گوشه و کنار سنگرهاي کردستان جنوب و غرب کشور و از داخل گلستان شهدا و از راز و نياز شبانه عاشقان به گوش ميرسد . شما اي برادران و خواهران مسلمان به سپاه امام حسين سپاه امام زمان سپاه عشق و ايمان و خون سپاه را ياري کنيد و روز به روز جهت تحکيم اين ارتباط را تلاش کنيد چه سعادتي بالاتر از اين براي من و شما از اينکه فرمانذهي ما به عهده امام عزيز امت است قدر خودتان را بدانيد و بيهوده اتلاف وقت نکنيد جلوتر و عقب تر از امام خود حرکت نکنيد و به وظيفه مربوطه مان عمل کنم تا به ياري خداوند اين اسلام اصيل را به تمامي جهان ثابت کنيم تا اينکه اين منافقان و کوردلان بفهمند اسلامي يعني چه خطاب به خانواده ام.
از شما خانواده عزيز پدر و مادر گرامي با اينکه براي من مشقت و زحمات زياد کشيديد و بزرگم کرديد واقعاً شرمنده ام که نتوانستم دينم را به شما ادا کنم ان شاء ا.. که من را حلال کنيد و شما پدزر عزيز اميدوارم که در مسير زندگي به هدفهاي متعالي ديگري نيز بينديشيد و نماز را به جماعت بخوانيد و وقتتان را صرف جبهه ها کنيد اميد است که شما خانواده محترم الگو باشيد که شايستگي ورود به سپاه و اين عبادتگاه را بيابيد و اي پدر و مادر مهربان و زحمت کشم و خواهران و برادران ! الله اکبر از شما شرمنده ام . تقاضاي شفاعت دارم خواهشمندم بعداز شهادتم ان شاء.. برمن گريه نکنيد براي حسين ابن علي مجلسم عزا به پا کنيد تا اينکه زهرا هم از شما راضي باشد و براي من هم يک نظري کند تا خداوند گناهان ما را بيامرزد خواهشمنديم پس از شهادتم که روي سنگ قبرم آرم سپاه را حک کنيد و در تابلوي قبرم عکسي را که با لباس مقدس که لياقت آن را ندارم انداختم بگذاريد.و تقاضا دارم عاجزانه دارم در صورت امکان به جبهه ها و معلولين انفاق کنيد و به خانواده شهدا ارزش قائل بشويد و اگر مادر شهيد را ديديد به ياد انصار حسين بيفتيد و به ياد رباب بيفتيد که يک سرباز شش ماهه را قرباني اسلام کرد يک روز بعداز شهادت علي اصغر داشت گريه ميکرد زينب ديد خيلي سروصدا ميايد آمد ديد رباب گريه ميکند گفت اي شيرزن گريه نکن ميدانم پسرت شهيد شد ، ولي بچه ها را يعني رقيه را با خيلي زحمت خواباندم گريه نکن . بچه ها از خواب بيدار ميشوند و گريه ميکنند ديدم آرام نميگيرد وسينه اش را گرفته ناله ميکند ديد خدايا سينه رباب جاي خراشيده دارد گفت رباب اينها چيست گفت جاي ناخنهاي علي است آري مادر مهربان اگر مرا ياد کرديد به ياد شهداي صدر اسلام بيفتيد و اگر بچه هاي شهدا را ديديد در بغل بگيريد و نوازش کنيد تا اينکه اين منافقان از خدا بيخبر دل شاد نشوند و هميشه و هر هفته برمزار شهدا برويد و فاتحه و دعا بخوانيد و بدانيد که دنيا گذشت زمان خود را اعلام کرده و اشيا گرانبها و بي ارزش و زيبايي ها زشت و تازه ها کهنه شد بدانيد رفتني هستيد "و ان تنصود ا.. ينصرکم و ثبت عقدا معکم " پرهيزگار باشيد.
و در آخرش در هر کجا باشيد به اسلام و امام ياري کنيد چه در سنگر مدرسه باشيد چه در جبهه چه در کوچه بازار خلاصه هرکجا که باشيد .خدايا کمکم کن تا بتوانم به رضاي تو انجام وظيفه کنم شهيد اکبر اکبري
 

لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t10451
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد