تصاویر جبهه و جنگ
نام:
رحیم
نام خانوادگی:
احمدی
نام پدر:
فتاح
تاریخ تولد:
1344
استان تولد:
آذربایجان غربی
شهر تولد:
پیرانشهر
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
زیر دیپلم
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
عضو پایگاه

شهيد رحيم احمدي به سال 1344 در روستاي گرده بن از توابع شهرستان پيرانشهر به دنيا آمد و در دوران انقلاب اسلامي به دليل حمايت از حقانيت جمهوري اسلامي در تاريخ 63/8/28 به دست نيروهاي ضد انقلاب به شهادت رسيد.

فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد رحيم احمدي به سال 1344 در روستاي گرده بن از توابع شهرستان پيرانشهر در خانواده اي مذهبي و متوسط به دنيا آمد.
به علت فقر مادي نتوانست به محيط مدرسه قدم بگذارد، ولي با اين همه شهيد از لحاظ اخلاقي در سطح وسيعي قرار داشت و اخلاق اسلامي و شايسته اش هميشه زبانزد خاص و عام بود. از نظر اجتماعي نيز شهيد بسيار فهميده و خوش برخورد بود و همه را به ديده احترام مي نگريست.
قبل از انقلاب شهيد همراه با كار و تلاش در فعاليت هايي كه بر ضد رژيم ستمشاهي انجام مي شد، شركت مي جست، ولي بيشتر فعاليت هاي ايشان بعد از پيروزي انقلاب بود. وي به خاطر تنفر و انزجار شديد از ضدانقلابيون از بدو پيروزي انقلاب هميشه با سپاه پاسداران همكاري مي كرد و شب و روز در تلاش بود تا به نحوي به مقر ضدانقلابيون نفوذ كرده و از نقشه پليد آنها، سپاه پاسداران را آگاه سازد و نقشه هاي شوم آنان را كه به وسيله استكبار جهاني بر عليه انقلاب اسلامي طرحريزي مي شد، نقش بر آب بكند و در اين راه نيز به خاطر خلوص نيت و ايمان به قرآن تمامي مراحل را با موفقيت پشت سر مي گذاشت. به سبب همكاري با سپاه پاسداران انقلاب اسلامي چندين بار از طرف ضدانقلابيون مورد تهديد قرار گرفته، ليكن به خاطر دفاع از آرمان هاي مقدس انقلاب همه اين تهديدها را پوچ مي انگاشت و هميشه سعادت خويش را در خدمت و اسلام و قرآن مي دانست و پشتيباني خود را در همه حال از انقلاب اسلامي اعلام مي داشت. او هميشه به برادران و دوستانش سفارش مي كرد كه هميشه حامي و يار و ياور انقلاب باشيد و در راه اسلام و انقلاب گام برداريد و از فرمايشات امام اطاعت كنيد كه سعادت و خوشبختي مرهون اين فعاليتهاست.
بعد از سالها فعاليت و خدمت به اسلام و انقلاب و جانفشاني، ضدانقلابيون از خدا بي خبر در پي تهديدهاي مكرر، چون نتوانستند او را از راهي كه انتخاب كرده بود، منصرف سازند، در مورخه 63/8/28 به هنگام شب ناجوانمردانه، به محل سكونت وي يورش برده، او را به شهادت رساندند.
پيكر مطهر شهيد احمدي پس از تشييع در گلزار شهداي روستاي گرده بن دفن گرديد.
شادي ديدار دوست بر او هميشگي و رحمت پروردگارش افزون باد

تاریخ شهادت:
1363/08/28
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
پیرانشهر
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
توسط ضد انقلابیون
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
روستای گرده بن
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t10319
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد