تصاویر جبهه و جنگ
نام:
قربانعلی
نام خانوادگی:
ابراهیمی شیخ احمدی
نام پدر:
ابراهیم
تاریخ تولد:
1336/04/10
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
نقده
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
زیر دیپلم
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
پاسدا _انباردار
شهيد قربانعلي ابراهيمي به سال 1335 در روستاي چيانه نقده متولد شد و تا پايان ششم ابتدايي قديم به تحصيلاتش ادامه داد . وي از زمان آغاز انقلاب فعاليتش را به طور مستمر شروع نمود . او به خط رهبري و اسلام وانقلاب بسيار وفادار و پايبند بود، او براي ابراز وفاداريش به نظام حتي بعد از ازدواج نيز داوطلبانه به خدمت سربازي رفته و مشتاقانه در سپاه خدمت نمود .
ايشان اهل نماز و روزه و پايبندي خاصي به واجبات داشت. او مطيع والدين و در اطاعت از پدر و مادر بود، هميشه مي گفت: شهادت آرزوي ديرينه من ميباشد و مطمئنم به آرزويم ميرسم.
با توجه به اينکه برادرش قبلا به فيض شهادت رسيده بود و با آنکه چند فرزند داشت، سعي مي کرد نسبت به فرزندان خودش در پيش فرزندان شهيد ابراز علاقه نکند که مبادا آنها ناراحت شوند.
به خط شهداء علاقه وافري داشت و تنها هدفش گام گذاشتن در مسير آنها بود و ديگران را نيز به اين خط تشويق ميکرد.
او که داوطلبانه و عاشقانه به خدمت سر بازي رفته بود ليکن به سبب پشتکاري که از خود در طول خدمت نشان داد توانست به عضويت سپاه در آيد، او در اشنويه و پيرانشهر خدمت کردو در  اکثر عملياتهاي پاکسازي مناطق آلوده شرکت پر رنگ داشت، شهيد همچنين در منطقه تمرچين در جنگ و درگيري با اشرار رشادتهاي کم نظيري از خود نشان داد. 
از آنجا که برادر بزرگترش به شهادت رسيده بود. عمه اش اصرار مي کرد که ديگر قربانعلي به جبهه نرود و مي گفت: همان يک شهيد براي خانواده ما کافي است. او با نهايت مهرباني پاسخ مي داد:  اين لباس سبز کفنم ميباشد و بايد تا آخرين قطره خون از اسلام و انتقام برادر شهيدم در جبهه ها باشم.
نحوه شهادت: روز تاسوعاي حسيني در سپاه نقده بر اثر انفجار مهمات به درجه رفيع شهادت نائل آمد.
احساس مادر شهيد: هميشه نماز شکر به جاي مي آورم که مادر دو شهيد هستم و فرزندانم را  در راه اسلام و قرآن فدا کرده ام. و از خانواده هاي شهداء ميخواهم که به جايگاه والايشان افتخار کنند که اين جايگاه برگزيده اي ميباشد.
 
تاریخ شهادت:
1362/07/24
استان شهادت:
آذربایجان غربی
شهر شهادت:
نقده
عملیات:
-
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
در سپاه نقده بر اثر انفجار مهمات
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
-
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t10287
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد