تصاویر جبهه و جنگ
نام:
رضا
نام خانوادگی:
زرین
نام پدر:
محمد تقی
تاریخ تولد:
1342
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
ارومیه
وضعیت تاهل:
مجرد
تحصیلات:
زیر دیپلم
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
-
فرازي از زندگينامه شهيد:
شهيد رضا زرين به سال 1342 ديده به جهان گشود. بعد از طي دوران طفوليت به تحصيل علم و دانش پرداخت و تا كلاس اول راهنمايي تحصيل نمود، سپس به همراه برادرش براي خدمت به نظام اسلامي وارد سپاه شد و به انجام وظيفه پرداخت.
فردي مؤمن و باتقوا بود و در انجام فرائض ديني كوتاهي نمي كرد. علاقه شديدي به امام(ره) داشت و انقلاب اسلامي را مايه نجات مسلمين از زير يوغ ابرقدرتها مي دانست.
سرانجام بعد از 7 سال خدمت در نقاط مختلف كردستان و مناطق جنوب كشور، در تاريخ 1365/7/17 در اثر درگيري با بعثيون كافر، در منطقه حاج عمران به شهادت رسيد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.
تاریخ شهادت:
1365/07/17
استان شهادت:
عراق
شهر شهادت:
حاج عمران
عملیات:
کربلای2
منطقه عملیاتی:
حاج عمران
نحوه شهادت:
بر اثر اصابت ترکش
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
باغ رضوان ارومیه
قطعه دفن:
-
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-
بسم ا... الرحمن الرحيم
اگر دين محمد(ص) با كشته شدن من استوار و محكم مى شود، پس اى شمشيرهاى دشمن مرا دريابيد. (امام حسين (ع))
و حال اگر دين اسلام و حكومت عدالت با ريختن خون جوانان پابرجا مى ماند و اگر پوزه استكبار با ريختن خون من به زمين ماليده مى شود، پس اى مسلسلها و تفنگهاى دشمن مرا دريابيد. به درستي كه من راه خود را دريافته و شناخته ام. اين بنده حقير از خداوند متعال در آخرين لحظه عمر خود مى خواهم وصيتى را ادا نمايم. خدا را شكر مى كنم كه مرا هدايت كرد كه او را بپرستم. دينم اسلام و رهبرم امام امت خمينى كبير باشد. ضمناً اين راهى را كه قدم در آن نهادم خود انتخاب كردم. اين بنده كوچك خدا، از مادر مصيبت ديده و مهربانم تشكر مى كنم كه در تربيت و بزرگ كردن من رنج فراوانى كشيده اند و از دايى هايم و برادرانم نيز نهايت تشكر را دارم كه رنج زيادى كشيدند و مرا با اسلام عزيز آشنا كردند. اگر من لايق شدم و در راه اسلام شهيد شدم از برادرانم و بخصوص مادرم مى خواهم كه ناراحت نباشند چون من پيش خدا مى روم و اين آرزوى هر مسلمان است. از ملت شهيدپرور ايران استدعا دارم كه تاكنون در صحنه حاضر بودند باز هم در صحنه بودن را فراموش نكرده و در تقويت بخشيدن جمهورى اسلامى كوشا باشند و هيچ فرصتى به منافقين داخلى و خارجى نداده و مشت محكمى بر دهان ياوه گويان ‌زده و توطئه هاى پشت پرده آنها را نقش بر آب سازند. باز هم از ملت شهيدپرور ايران مى خواهم كه به فرامين امام گوش بدهند. نگذارند خون شهيدان پايمال شود. هميشه پشتيبانى خودشان را از ولايت فقيه كه اساس دين اسلام مى باشد تا آخرين قطره خونشان انجام دهند و نگذارند رياست طلبان به صحنه آمده و آئين و آينده انقلاب اسلامى را لكه دار سازند و در آخر از تمام برادران و دوستان و آشنايان و نزديكان‌و باز هم از مادرم خالصانه تقاضا دارم كه اگر احياناً ذره اى از من تا به حال رنجيده اند به بزرگوارى خودشان عفو كنند. باشد كه خداوند دوستدار پرهيزكاران‌ مى باشد و در پايان وصيتم دعاى هميشگى امام را تكرار مى كنم.
خدايا، خدايا، تا انقلاب مهدى(عج) خمينى را نگهدار.
رضا زرين
لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t10098
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد