تصاویر جبهه و جنگ
نام:
یدالله
نام خانوادگی:
رفیعی
نام پدر:
صمد
تاریخ تولد:
1340
استان تولد:
west-az
شهر تولد:
شاهین دژ
وضعیت تاهل:
متاهل
تحصیلات:
ابتدایی
رشته تحصیلی:
-
شهر تحصیل:
-
شغل:
سرباز

شهيد يدا... رفيعي در سال 1340 در روستاي چيچكلو از توابع شهرستان شاهين‌دژ از يك خانواده مسلمان و مذهبي متولد شد. داراي تحصيلات ابتدائي بود و علاقه خاصي به امورات كشاورزي داشت. به همين جهت دوشادوش پدرش در روستا به كار پربركت كشاورزي پرداخت و از آن طريق  تأمين معاش مي نمود.
او نماز اول وقت را بر همه چيز ترجيح مي داد و در مراسمات عزاداري براي سالار شهيدان حسين بن علي(ع) هميشه پيشقدم بود. ايشان از مقلدان راستين امام عزيز و معتقد به ولايت فقيه و نظام مقدس جمهوري اسلامي بودند.
شهيد بزرگوار پس از انقلاب با پايگاه‌هاي بسيج همكاري داشتند و علاقه خاصي به دفاع از آب و خاك جمهوري اسلامي او را راهي جبهه هاي جنگ نمود و به عنوان سرباز مشغول خدمت شدند و در حين خدمت و از خود ايثارگري‌هاي فراواني نشان داد. سرانجام در مورخه1361/2/1 در جبهه خرمشهر در يك مصاف بي امان با دشمن بعثي جام شهادت را نوشيد و پيكر او با شكوه خاصي در گلزار شهداي شاهين دژ به خاك سپرده شد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.

تاریخ شهادت:
1361/02/01
استان شهادت:
خوزستان
شهر شهادت:
خرمشهر
عملیات:
بیت المقدس
منطقه عملیاتی:
-
نحوه شهادت:
-
توضیحات :
-
مفقود:
شهید
گـلزار دفـن:
گلزار شهدای شاهین دژ
قطعه دفن:
شهدا
ردیف دفن:
-
شماره قبر:
-
تاریخ خاکسپاری:
-

خاطرات خانم زبرجد قره نوري همسر شهيد:
خاطره اي كه از شهيد يدا... رفيعي دارم چند روز به شهادت ايشان مانده بود كه شب در خواب ديدم كه در مسجد شمع نذري براي امام حسين(ع) روشن مي كردم و خيلي هم خوشحال بودم. صبح كه از خواب بيدار شدم تا ظهر نگران شدم كه ناگهان پستچي نامه آورد و به من داد. من پاكت را باز كردم و در اول نامه چند كلمه احوالپرسي از دوست و آشنا و از من و پسرم جويا شده بود و بعد نوشته بود كه از من نگران ناشيد. من شهيد خواهم شد ولي دقيقاً روز موعد را نمي‌دانم. به شماها سفارش مي كنم كه بعد از شهادت من صبور و شكيبا باشيد و هيچ گونه ناراحتي و گريه نكنيد.
التماس دعا

لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/t10089
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد