تصاویر جبهه و جنگ
چاپ

شناسه : 130861 گروه : |اخبار کنگره| |اخبار فضای مجازی| |مطالب| |یادواره| | منتشر شده در تاریخ: 1396/08/11 18:37

جمهوری اسلامی ایران بارها به مسئولان اقلیم شمال عراق هشدار داده بود/ آمریکا می‌خواست عراق را تکه تکه کند
سردار پاکپور در اجلاس شهدای پیشمرگ مسلمان کُرد و عشایر:
جمهوری اسلامی ایران بارها به مسئولان اقلیم شمال عراق هشدار داده بود/ آمریکا می‌خواست عراق را تکه تکه کند
فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: استکبار جهانی و ایادی‌اش می‌خواستند عراق را تکه تکه کرده و توانایی‌های بالقوه مبارزه با صهیونیسم را بشکنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد کنگره ملی بزرگداشت ۱۲۰۰۰ شهید استان آذربایجان غربی؛ سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه طی سخنانی در اجلاس شهدای پیشمرگ مسلمان کرد و عشایر که در مهاباد برگزار شد، اظهار داشت: وقتی از قول شهید بزرگوار محمد بروجردی گفته می‌شود که باید با وضو وارد کردستان شوید، این به آن معناست که وجب به وجب این منطقه با خون شهیدان دفاع و حفاظت شده است.

پاکپور افزود: پیشمرگان مسلمان کرد وضعیت ویژه‌ای در منطقه داشته‌اند. هم خودشان برای ایجاد امنیت می‌جنگیدند و هم خانواده‌های آنها مورد تهدید ضد انقلاب قرار می‌گرفتند.

وی با بیان اینکه مجاهدت‌های بسیجیان بومی و مبارزه با عناصر تروریست و ضد انقلاب در دهه اخیر ادامه همان فداکاری و مجاهدت‌های پیشمرگان مسلمان کرد در دهه اول انقلاب است، تصریح کرد: تجزیه کشورهای مسلمان ضعیف و وابسته کردن آنها یکی از راهبردهای آمریکا در دهه اخیر بوده است که شروع آن از جنگ ۳۳ روزه بود.

فرمانده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: سیاست استکبار جهانی تجزیه کشورهای مسلمان به کشورهای کوچک، ضعیف و وابسته بود.

پاکپور در ادامه به موضوع همه‌پرسی اخیر در اقلیم شمال عراق اشاره کرد و گفت: این همه‌پرسی نیز از همان راهبرد تبعیت می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: استکبار جهانی و ایادی‌اش می‌خواستند عراق را تکه تکه کرده و توانایی‌های بالقوه مبارزه با صهیونیسم را بشکنند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد:‌ مسئولیت جمهوری اسلامی ایران بارها و بارها نسبت به این توطئه هشدار داده و آن را به مسئولین اقلیم شمال عراق نیز گوشزد کردند اما مسئولین اقلیم با لجبازی و تحت تاثیر القائات صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها این حرکت خطرناک را انجام دادند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در پایان در خصوص نتیجه این اقدام گفت: اتفاقاتی که بعد از همه پرسی در اقلیم شمال عراق افتاد میخ محکمی بر تابوت صهیونیست‌ها در منطقه و جهان بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://12000shahid.ir/q/s130861
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد