تصاویر جبهه و جنگ
چاپ

اجلاس شهدای پیشمرگ مسلمان کرد و عشایر
| 1396/09/01

پیشمرگان مسلمان کرد با حضور در میدان، هم جان خود را به خطر می‌انداختند و هم گروهکهای ضد انقلاب آرامش خانواده‌های آنها را تهدید می‌کردند، اما این جوانان شجاع، حقاً و انصافاً امتحان بسیار خوبی دادند (مقام معظم رهبری)

 

نگاهی به تاریخچه و اقدامات سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد

 
 
در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی و در زمان حضور گروهک های ضدانقلاب در مناطق کُردنشین زمینه تشکیل سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد فراهم شد.
شهید  محمدبروجردی فرمانده سپاه غرب کشور در پاییز سال ۱۳۵۸، با همکاری برخی دیگر از فرماندهان سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد ایران را  تاسیس کرد .
سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد  با جذب نیروهای بومی کردستان به سرعت گسترش یافت و در عملیات پاکسازی شهر  کامیاران در تاریخ ۱۰بهمن ۵۸، با  سپاه_همکاری بسیار خوبی کرد.
در پی این موفقیت پیشمرگان مسلمان کُرد، این سازمان در عملیات های پاکسازی شهرهای مختلف دیگری نیز شرکت کرد و در سال های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۱ نیز در پاکسازی جاده های موصلاتی و روستاهای سراسر منطقه کُردنشین  ایفای نقش کرد .
سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد از سال ۱۳۶۱، به مرور جذب سازمان بسیج شد و در این دوران  شهدای فراوانی به  انقلاب اسلامی  تقدیم کرد .
 
 
کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید استان آذربایجان غربی، در راستای بزرگداشت یاد و خاطره ی شهدای پیشمرگ مسلمان کرد، دهم آبان ماه سال جاری اجلاس پیشمرگان مسلمان کرد را با افتخار در شهرستان مهاباد برگزار کرد.
 
المان نصب شده در شهرستان مهابد:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد