تصاویر جبهه و جنگ
چاپ

شناسه : 261800 گروه : |اخبار کنگره| | منتشر شده در تاریخ: 1398/07/14 12:16

شهدای کربلای ایران (4)
شهدای کربلای ایران (4)
شهید عادل حداد/ آذربایجان غربی- ارومیه
زندگینامه شهید: 
شهيد عادل حداد خانشان به سال 1345 در خانواده اي متدين و باتقوا در شهرستان اروميه ديده به جهان گشود و بعد از گذراندن دوران كودكي به تحصيل پرداخت و تا كلاس اول دبيرستان ادامه تحصيل داد.
با پيروزي انقلاب و تشكيل جهاد سازندگي به خدمت اين نهاد درآمده و در راه سازندگي كشور به فعاليت پرداخت. فعاليت هاي انقلابي شهيد به زمان تحصيل وي برمي گردد. او در كنار تحصيل در راهپيمائي ها و تظاهرات خياباني شركت مي نمود. او جواني مؤمن و معتقد بود. بعد از جهاد براي انجام خدمات بيشتر به انقلاب به صفوف سپاه پاسداران پيوست. سرانجام بعد از عمري كوتاه ولي پرثمر در راه اعتلاي جمهوري اسلامي در تاريخ 1365/10/20 در منطقه شلمچه در كربلاي پنج در مقابله با دشمن متجاوز به فيض شهادت رسيد.
 
 
 
 
 
 
بسم الله الرحمن الرحيم
به خدمت دوست عزيز حسين غفاري برسد و ملاحظه فرمايند.
پس از تقديم عرض سلام، نامه را بدون مقدمه شروع مي‌كنم كه بيشتر مزاحم وقت گرانقدرتان نشوم. اينجانب عادل حداد از خداوند متعال پيروزي شما را در كارهايتان و قبولي در درسهايتان و صحت سلامتي تان را خواستارم و اينجانب عادل در اينجا مشغول خدمت هستم و هيچگونه نگراني در ميان نيست. برادر حسين ما در اينجا با برادرت احمد در يك واحد مشغول خدمت هستيم و برادرت احمد سلام مخصوص براي شما دارد. حسين جان اميدوارم زحمتهايي را كه براي شما داده‌ام مرا ببخشيد. حسين جان حال دوستان چطور است. برادر حبيب و سهراب و محسن؟ از عوض من برايشان سلام برسان و آرزوي موفقيت برايشان دارم. حسين جان وضع اروميه چطور است و كدام يك از دوستان به جبهه اعزام مي شوند. از وضع اروميه، از احوالات خودت و دوستان برايم بنويسيد تا مطلع باشم. حسين جان ما در اينجا منتظر دعاهاي خير شما دوستان مي‌باشيم. حسين جان وضع اينجا خيلي خوب است و روحيه تمامي رزمندگان در سطح بالا مي‌باشد. وضع اينجا طوري است كه از وقتي كه من به اينجا آمده‌ام، تمامي برادران ناشناس بودند ولي از بس ايمان خوبي دارند كه دلم مي‌خواست با برادران زودتر آشنا شوم و در حدود دو ماه است كه من در اينجا هستم ذره‌اي احساس غريبي نمي‌كنم و جاي شما خالي. انشاءا... اميدوارم اگر عمری تا آخر در اين محل باشم تا خدا لياقت خدمت كردن را برايم بدهد.
منتظر جواب نامه‌ات هستم. به برادران محسن و سهراب و حبيب بگو از اینکه نامه نتوانستم به تك تك برادران بنويسم عذر مي‌خواهم. از اين بيشتر مزاحم وقت گرانقدرتان نمي‌شوم.
والسلام
به اميد زيارت كربلا و نجف
عادل حداد
1363/4/5
 
 

 

لینک کوتاه : https://12000shahid.ir/q/s261800
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد