تصاویر جبهه و جنگ
چاپ

شناسه : 261796 گروه : |اخبار کنگره| | منتشر شده در تاریخ: 1398/07/14 11:19

شهید مهدی امینی از زبان همسر:
شهید مهدی امینی از زبان همسر:
شهيد مَهدي اميني مظلوم زيست و مظلوم شهيد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره ملی بزرگداشت 12هزار شهید آذربایجان غربی: مهندس مهدی امینی به سال 1332 در ارومیه به دنیا آمد، سال 1350 وارد دانشگاه علم و صنعت تهران شد و به سال 1356 در رشته مهندسی راه و ساختمان مراحل عالی تحصیل را به پایان رسانید و به جریان مبارزه با رژیم طاغوت پیوست. ایام پر حادثه انقلاب اسلامی را با تلاش و تکاپو سپری کرد و در پیشبرد اهداف امام با جان و دل تلاش کرد. با شروع جنگ تحمیلی در اولین روز دفاع مقدس دوشادوش سردارانی چون مهدی باکری عازم جبهه جنوب شد و در بهمن 1359 با دعوت سپاه به ارومیه بازگشته و فرماندهی واحد عملیات سپاه را عهده دار می‌گردد و فصلی دیگر از دلاورمردیهای این سردار بزرگ رقم می‌خورد. او تحمل ماندن در قفس دنيا را بعد از ياران باوفايش ندارد كه سرانجام در 28 خرداد ماه سال 1360، مصادف با سالروز ولادت آقايش حضرت مهدي(عج) در يك نبرد قهرمانانه، پرونده زندگاني‌اش را با سربهاي داغ، مهر خونين نهاد كه الحق براي ابراهيم زمانش، اسماعيل قابلي بود.

 
 
 

روزي که برای خواستگاري به منزل ما آمدند، شايد يك جفت كفشی را هم که به پا داشت، مال خودش نبود و آنطور كه من شنيده‌ام كفش يكي ديگر را به پا كرده بود اينها همه بيانگر اين است كه اين انسان از هرچه دراين عالم وجود دارد بريده و فقط به خدا پيوسته است. راستش را بخواهيد من مَهدي را از همان اول شهيد مي‌دانستم و مي‌دانستم رفتني است من او را فرشته‌اي زميني مي‌دانستم كه براي هدايت من آمده است.

یک روز كه بر روي سجاده نشسته بودم پيكر آغشته به خون ايشان را جلوي چشم تجسم مي‌كردم و همواره به اخبار گوش مي‌كردم و با خود می‌گفتم كه همين الان نام شهيد اميني را هم خواهد گفت در هر تشييع جنازه‌ای که در ارومیه بود، شرکت می کردم و پيشاپيش جمعيت جلو مي‌رفتم و به خود مي‌گفتم از همين روزها براي تو هم در روزهاي آينده است بيدار باش و خود را آنگونه‌اي بساز كه در از دست دادن عزيز خود صبور و بردبار باشي من قصد نداشتم وارد مسئله جهاد و دفاع شهيد اميني بشوم اما اگر اين امر را نگويم واقعاً حيف است تمام مردم اروميه به خاطر دارند كه در سال 1360 و 1359 اوضاع شهر چگونه بود دشمن داخلي از هر طرف حمله ور شده بود پاسداري از شهرهاي كوچك و دهها و روستاها بر عهده سپاه پاسداران بود وقتي كه مسئله دارلك پيش آمد من مي‌ديدم كه مَهدي چگونه راه مي رود و چگونه به طرف شهادت پر مي‌كشد و حتماً به خاطر داريد كه آن 35 تن شهيد چگونه در آن زمان به شهادت رسيده‌اند و حتما ديديد كه در تشييع جناز آن 35 شهيد چه‌ها بر مهدي گفتند شهيد مَهدي اميني مظلوم زيست و مظلوم شهيد شد . 

لینک کوتاه : https://12000shahid.ir/q/s261796
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد