تصاویر جبهه و جنگ
چاپ

شناسه : 251614 گروه : | منتشر شده در تاریخ: 1397/10/16 13:53

به مناسبت "حماسه شهدای هویزه"
یادداشت
به مناسبت "حماسه شهدای هویزه"
غربت غریب هویزه
عملیات نصر بود و ما خط شکن بودیم، چند کیلومتر جلوتر از نیروهای خودی زده بودیم به دل دشمن. صحنه‌های عجیبی اتفاق می‌افتاد، بچه‌هایی که تا دیروز پشت صندلی‌های دانشگاه نشسته بودند، اینجا کارهای بزرگی میکردند، همان‌هایی که پیرو خط امام (ره) بودند علم الهدی، بهاالدین، خوشنویسان... غبار بود و غبار، یک قدم آن طرف تر را نمی‌شد دید، از شدت انفجارها خاک بود که به هوا بلند می‌شد، وسعت دیدمان هم کم شده بود ولی با این حال هیچ کس عقب نشینی نمی‌کرد. از همه طرف که نگاه می‌‌کردی گلوله می‌بارید، اما همچنان مقاومت می‌کردیم. آسمان سراسر آتش شده بود، بچه‌ها یکی یکی پرپر می‌شدند و روی زمین می‌افتادند. مهمات‌مان ته کشیده بود ولی باز مقاومت میکردیم.
 
صحرا صحرای کربلا بود و عرصه عرصه‌ی نبرد با ظالم .. هویزه محشر کبری بود. صدای انفجار، گلوله‌های تانک، باران ترکش، بدن‌های چاک چاک، پیکرهای بی سر و لب‌های تشنه، صحنه بی‌شباهت به ظهر عاشورا نبود...
خیلی‌ها شهید شدند، از بسیجی و پاسدار بگیر تا جهادی و دانشجو، فرقی نمی‌کرد برایشان که از چه گروهی باشند، مقتدایشان روح ا... بود و اربابشان حسین (ع)... آمده بودند که تا آخرین نفس بجنگند و بگویند از جان می شود گذشت اما از خاک نه، در آن دشت بی افق خدا هم کنارمان بود، آنروز ما تعبیر اذاجاءَ نصرا... والفتح را دیدیم.
 
 
به قلم / خراسانی
لینک کوتاه : https://12000shahid.ir/q/s251614
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد