تصاویر جبهه و جنگ
چاپ

شناسه : 241563 گروه : |اخبار کنگره| |اخبار فضای مجازی| | منتشر شده در تاریخ: 1397/09/14 9:11

آذربایجان غربی جزو 5 استان درگیر در موضوع جنگ با رژیم بعثی عراق بود
فرمانده سپاه شهدا:
آذربایجان غربی جزو 5 استان درگیر در موضوع جنگ با رژیم بعثی عراق بود
سردار شهسواری فرمانده سپاه شهداء و دبیر کل کنگره ملی بزرگداشت ۱۲هزار شهید استان گفت: آذربایجان غربی جزو 5 استان درگیر در موضوع جنگ با رژیم بعثی عراق بود و 32 عملیات در دروان دفاع مقدس در جغرافیای همین استان به انجام رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره ملی بزرگداشت 12هزار شهید آذربایجان غربی: سردار حبیب شهسواری فرمانده سپاه شهداء و دبیر کل کنگره ملی بزرگداشت ۱۲هزار شهید استان، 12 آذرماه در حاشیه بازدید از ستاد کنگره 12هزار شهید استان در جمع خبرنگاران با یادآوری سفر 21 سال پیش و پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره 12000 شهید آذربایجان غربی گفت: در این پیام رهبر معظم انقلاب ضمن بزرگداشت و ذکر نام چند چهره شاخص در این استان از جمله مجاهد نستوه آذربایجان مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ غلامرضا حسنی، شهید مهدی باکری، مرحوم امیر سرتیپ ذکی ذکیانی و مرحوم قاضی محمد خضری مطالباتی را نیز مطرح کردند که نشان از عمق توجه و درایت ایشان نسبت به مسائل این خطه از کشور بود که باید این مطالبات در قالب یک نهضت مطالبه گری رسانه‌ای مجدداً بازشناسی و پیگیری شود. اگر دفاع مقدس در بسیاری از استان‌های کشور 8 سال بود این دفاع در آذربایجان غربی 4 دهه استمرار داشته و مردم این استان مدافعان همیشگی سرحدات جغرافیایی و مرزهای سیاسی و انقلابی  جمهوری اسلامی ایران بوده و هستند.

 
وی تصریح کرد: آذربایجان غربی جزو 5 استان درگیر در موضوع جنگ با رژیم بعثی عراق بود و 32 عملیات در دروان دفاع مقدس در جغرافیای همین استان به انجام رسید.
 
فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی در پایان افزود: چهار یادمان ملی شهدا برای پاسداشت 24 هزار شهید مهاجر و 12 هزار شهید بومی آذربایجان غربی در 4 شهر استان احداث می‌شود و ده‌ها یادمان محلی و منطقه‌ای شهدا نیز هم‌ اینک در گوشه و کنار استان ساخته‌شده است. یادمان‌های شهید بروجردی در نقده، شهید کاظمی در پیرانشهر، شهید امینی در مهاباد و شهدای بلفت و دوپازا در سردشت جزو یادمان‌های ملی در دست احداث در آذربایجان غربی هستند.
لینک کوتاه : https://12000shahid.ir/q/s241563
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد