تصاویر جبهه و جنگ
چاپ

شناسه : 231453 گروه : |اخبار کنگره| |اخبار فضای مجازی| | منتشر شده در تاریخ: 1397/05/21 9:38

جشنواره شعر رضوی
جشنواره شعر رضوی
ارومیه 10شهریور میزبان جشنواره شعر رضوی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره ملی بزرگداشت 12 هزار شهید آذربایجان غربی؛ دکتر رسول بابازاده معاون فرهنگی فرهنگ و ارشاد استان آذربایجان‌غربی، در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی سیزدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی گفت: این جشنواره 10 شهریور امسال برگزار می‌شود و برنامه‌ریزی‌ هایی برای حضور نوجوانان و حضور قشر‌های مختلف مردم صورت گرفته است.

 
دکتر بابازاده  25 مرداد را آخرین روز مهلت ارسال آثار عنوان کرد و گفت: تاکنون 330 اثر به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره بین المللی شعر ترکی رضوی رسیده است. این آثار از استان‌های آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، البرز، تهران، همدان، زنجان و مشهد به این جشنواره ارسال شده است. همچنین 20 اثر نیز از کشورهای عراق، آذربایجان و ترکیه به دبیرخانه جشنواره رسیده است.
 
معاون فرهنگی  و رسانه ای فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه 25 مرداد سال جاری آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره بین المللی است، گفت: سیزدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری دهم شهریور ماه 1397 در ارومیه با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت(ع) و گرامیداشت پدیدآوردگان آثار حوزه فرهنگ رضوی برگزار می‌شود. وی احادیث، فضایل، مناقب، مودت و سیره پاک حضرت ثامن الحجج(ع) و حضرت فاطمه معصوم(س) و شخصیت زندگانی حضرت شاه چراغ(ع) را از محورهای فراخوان جشنواره بین المللی شعر رضوی عنوان کرد.
 
همزمان با برگزاری جشنواره و در حاشیه آن، برنامه عصر موسیقی ویژه عاشیق‌ها در شهرستان میاندوآب و برای نخستین بار نیز شب شعر رضوی با عنوان رایحه رضوی به زبان کردی در مهاباد برگزار می‌شود.
لینک کوتاه : https://12000shahid.ir/q/s231453
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد