تصاویر جبهه و جنگ
چاپ

شناسه : 231450 گروه : |اخبار کنگره| |اخبار فضای مجازی| |مطالب| | منتشر شده در تاریخ: 1397/05/20 10:42

هشتمین جایزه ادبی «یوسف» در آذربایجان غربی برگزار می شود
هشتمین جایزه ادبی «یوسف» در آذربایجان غربی برگزار می شود
هشتمین جایزه ادبی یوسف در جهت انعکاس و انتقال میراث گرانبهای هشت سال دفاع مقدس و مقاومت اسلامی در استان آذربایجان غربی برگزار می شوند .
سرپرست بنیاد حفظ آثار سپاه شهدای آذربایجان غربی سید محمود صفری، علت برگزاری هشتمین جایزه ادبی یوسف، انعکاس و انتقال میراث گرانبهای هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: هشتمین جایزه ادبی یوسف در استان آذربایجان غربی برگزار می شود که علاقه مندان می توانند در این رویداد بزرگ فرهنگی و ادبی شرکت کنند.
 
وی گفت: موضوع اصلی هشتمین جایزه ادبی یوسف در آیتم های: داستان های دفاع مقدس ، دفاع از حریم اهل بیت (ع)، مدافعین حرم و امنیت، راهیان نور و مقاومت و بیداری اسلامی بخش ویژه جایزه با موضوع مقاومت 45 روزه خرمشهر و حماسه فتح خرمشهر می باشد. داستان های ارسالی از پانزده صفحه و حدود 4 هزار کلمه تجاوز نکند و قبلا هم در کتاب مستقل یا مشترک یا نشریه ای منتشر نشده باشد، همچنین آثار به صورت تایپ شده و در دو نسخه ارسال شود و محدودیتی از نظر کمی برای ارسال آثار وجود ندارد.
ایشان با توجه به ویژگی های بومی هر استان در هشتمین جایزه ادبی یوسف، گفت: حماسه آفرینی های رزمندگان در عملیات ها و یگان های، دستاوردهای دفاع مقدس و تبعات این حماسه آفرینی در استان، شخصیت های شناخته شده دفاع مقدس و استفاده از زبان و گویش محلی را دارای امتیاز ویژه در هشتمین جایزه ادبی یوسف دارد.
 
صفری گفت: داستان های منتخب ویرایش و در یک مجموعه چاپ خواهد شد و علاقه مندان می توانند آثار خود را تا 15 مهر امسال  به دبیرخانه ارسال کنند. جوایز نفر اول و دوم و سوم را به ترتیب سه میلیون تومان، دو میلیون تومان و یک میلیون تومان عنوان کرد و بیان داشت: جایزه بخش ویژه «مقاومت خرمشهر» دو میلیون تومان و یک و نیم میلیون تومان می باشد.

 

لینک کوتاه : https://12000shahid.ir/q/s231450
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد