تصاویر جبهه و جنگ
چاپ

شناسه : 231447 گروه : |اخبار کنگره| |اخبار فضای مجازی| | منتشر شده در تاریخ: 1397/05/17 10:45

وصیت نامه خبرنگار «شهید احمد حسنی قراحسنلو»
به مناسبت روز خبرنگار
وصیت نامه خبرنگار «شهید احمد حسنی قراحسنلو»
خط امام خط پابرهنه‌هاست. خط امام درد توده‌ها است. خط امام خط شمشير است، خط سرخ شهادت و خط بازگشت به خويشتن است.
 
شهید «احمد حسنی» از شهدای گرانقدر استان آذربایجان‌غربی است که در سالهای ابتدای انقلاب به عنوان خبرنگار در فضای جبهه و جنگ حضور داشت و منشأ خدمات مختلفی در دوره خود بود.
شهید احمد حسنی قره حسنلو در سال 1338 در یک خانواده متدین در ارومیه دیده به جهان گشود دوران نوجوانی و تحصیلات نظری شهید همزمان با اوج خفقان رژم پهلوی و مبارات مردم ارومیه برعلیه رژیم بود این شهید بزرگوار در جریان به توپ بستن شدن "مسجد اعظم ارومیه" سینه خود را سپر کرده و به ماموران رژیم اعلام می‌داشت که بکشید مرا من برای مرگ اماده‌ام که این امر موجب تقویت روحیه مردم می‌شد. 
شهید بزرگوار در جریان شروع دفاع مقدس ملت ایران همگام با امت شهد پرور احساس وظیفه نمود و در کسوت بسیجی خبرنگارانجام وظیفه می‌کرد که مصاحبه‌های ایشان با رزمندگان و فرماندهان منطقه در لشکر عاشورا جالب توجه است. شهید بزرگوار متن وصیت نامه خود را قبل از شهادت به صورت صوتی خودشان قرائت نموه و ضبط کرده‌ بود سرانجام شهید در سال 1361 در عملیلات رمضان به ملکوت اعلا پیوستند.
 
 
 
 
 
 
وصیت نامه شهید:
بسم الله الرحمن الرحيم
با درود بر شهداي اسلام از صدر تا امروز و سلام بر امام امت ابراهيم زمان و سلام بر ملت مسلمان و قهرمان ايران، هميشه در صحنه حق عليه باطل و سلام بر پدر و مادرم و برادران و خواهران عزيزم:
پدر و مادر عزيزم من بر طبق آيه شريف قرآن "قابلو في سبيل ا... الذين يقاتلونکم"  در راه خدا کساني که با شما مي‌جنگند نبرد کنيد و نيز به دستور رهبر عزيزم که فرمود به جبهه‌ها برويد و آن علف‌هاي هرز و تجاوزگر را بيرون برانيد، به جبهه گيلانغرب اعزام شدم. پدر و مادرم من وظيفه شرعي و ديني خود دانستم که به جبهه جنگ حق عليه باطل اعزام شوم و اگر لياقت داشتم در راه خدا با عزت و با حکمت شهيد بشوم. اميدوارم که مرا حتماً حلال کرده باشيد و بدانيد من اگر سالم بر گشتم، پيروزهستم واگر جانباز برگردم بازهم پيروز هستم. و اگر سررنوشت به گونه ای شد  که باز نگشتم باز هم پيروز این میدان هستم. پس فرق نمي‌کند قدم اول ما پيروزی است. قدم آخر ما پيروزی است. وقتي انسان در راه خدا و در راه قرآن و راه خط امام قدم بر دارد، صد در صد پيروز است. به قول امام عزيزم ما امروز بايد از اسلام صيانت کنيم، کشته شويم. تکليف خود را عمل کرده‌ايم. بکشيم هم تکليف خود را عمل کرده‌ايم. بس بکشيد و کشته شويد. هيچگاه به فکر من مباشيد. به مادرم بگوئيد که مبادا غصه نبودن مرا بکند، چون من در راه انسانيت و در راه نجات بشريت که آن جز راه خدا راهي ديگر نمي‌تواند باشد، قدم بر داشته ام. به همين جهت هر بلائي در اين راه بر سر من آمد، شما بايد شکرگزار باشید و منتظر فرمان امام باشيد. هر چه گفت، حتماً عمل کنيد و در طريق او خدمت کنيد. زيرا او در طريق انبياء و طريق شهيدان حرکت مي‌کند. امام هر چه مي‌گويد، خير شماست مبادا خدائي نکرده نا فرماني کنيد. اگر نافرمانی کنيد درآخر و در همين دنيا هم به عذاب الهي دچار خواهيد شد. پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا مملکت اسلامي آسيب نبيند، و نيز برای امام دعا کنيد و بدانید که انقلاب اسلامي ايران به انقلاب مهدي (عج) متصل می‌شود. دعا کنيد و از خدا بخواهيد ظهور امام زمان نزديک شود و امٌا برادران عزيزم سعي کنيد درست در خط امام حركت كنيد. اگر در خط امام حركت كنيد در خط تداوم خطوط فكرى مستمر انبياء حركت كرده‌ايد.
 خط امام حرف نيست، شعار نيست، فريب نيست. خط امام سازش نيست. خط چماق نيست، خط امام خط تحميل عقيده نيست، خط امام خط كور و مرده نيست. خط تلاش و تكان است. خط خيزش و پرش است. خط شعور و پويا و پربار است. خط امام خط پابرهنه‌هاست. خط امام درد توده‌هاست. خط امام خط شمشير است، خط سرخ شهادت و خط بازگشت به خويشتن است. پس برادران سعى كنيد در خط امام حركت كنيد. سعى كنيد هميشه اول خودتان را تهذيب كنيد، بعد ديگران را... كسى كه خود را ادب نكرده نمى‌تواند جامعه را ادب كند. سعى كنيد از مكتب اسلامى آگاهى كامل داشته باشيد. مكتبى باشيد و اين را هم بگويم مكتب بدون شناخت و بدون تجربه فايده ندارد و مكتبي، كسى است كه اسلام را به عنوان يك نظام پذيرفته باشد و حدود و ثغور اساسى آن را شناسايى نموده و توجه داشته باشد كه اسلام به مشابه يك نظام و داراى وجوه مختلف سياسى و اقتصادى و اجتماعى و فرهنگى است و به خواهرانم نيز توصيه‌ام اين است همواره مطالعه مذهبى و سياسى و اجتماعى و فرهنگى را فراموش نسازند و هوشيار و مکتبی باشند. ما بايد هميشه آگاه، هميشه هوشيار و هميشه بيدار و هميشه پاسدار به اين انقلاب باشند.
و توصيه‌ام به ملت ايران اين است كه وحدت خود را حفظ كنند و از هم متفرق نباشند. رمز پيروزى اسلام در صدر نيروى وحدت كلمه و قدرت ايمان بود. امام فرموده بر ملت ايران است كه دشمنان اسلام را با وحدت كلمه و اعتصام به حبل الله، دشمن را درهم كوبند و نيز در خط امام حركت كنند و پشتيبان ولايت فقيه باشند تا اين مملكت آسيبى نبيند.
والسلام
 
احمد حسني قراحسنلو
مورخه 60/11/19

 

لینک کوتاه : https://12000shahid.ir/q/s231447
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد