تصاویر جبهه و جنگ
چاپ

شناسه : 221387 گروه : |اخبار کنگره| |اخبار فضای مجازی| | منتشر شده در تاریخ: 1397/04/14 8:39

25 هزار زائر آذربایجان غربی به مناطق عملیاتی اعزام می شوند
25 هزار زائر آذربایجان غربی به مناطق عملیاتی اعزام می شوند
مناطق عملیاتی شمالغرب کشور در استان های آذربایجان غربی و کردستان در سال جاری پذیرای 25 هزار نفر زائر استانی اعم از اقشار مختلف مردم، دانشجویان و دانش آموزان خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره ملی بزرگداشت 12 هزار شهید آذربایجان‌غربی؛ سرهنگ پاسدار جلیل وحیدی معاون هماهنگ کننده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: 500 اتوبوس رهسپار مناطق عملیاتی می شوند و هر اتوبوس یک کاروان محسوب می شود. اعزام این کاروان ها از 15 تیر آغاز می شود و تا آخر شهریور ماه ادامه می یابد، فصل اعزام دانشجو و دانش آموزان در طول سال تحصیلی می باشد اما به علت استقبال دانشجویان و دانش آموزان از این اردوها در تابستان امسال نیز سه هزار نفر در قالب زائران اعزامی به این مناطق رهسپار می شوند.
سرهنگ وحیدی افزود: در طول یک سال گذشته نیز زائرانی از 28 استان کشور بجز سمنان، هرمزگان و بوشهر از مناطق عملیاتی آذربایجان غربی بازدید کردند.
وی با اشاره به اینکه 27 هزار نفر از دانش آموزان خود استان نیز پاییز سال گذشته به مناطق عملیاتی داخل استان اعزام شده اند، اضافه کرد: این استان در ایام پاییز 1397 نیز پذیرای بیش از 48 هزار دانش آموز و دانشجو در یادمان های استان خواهد بود.
همچنین با بیان اینکه در ایام نوروز 1397 اعزام 9 هزار زائر این استان به جنوب کشور ابلاغ شده بود، ادامه داد: در این مدت 12 هزار نفر به این مناطق اعزام شدند.
وحیدی با اشاره جذابیت های یادمان های استان، اضافه کرد: اگر یادمان های استان جذاب نباشد و کار فرهنگی مطلوب در آنها ارائه نشود ولی امکانات رفاهی خوبی ارائه شود، اثرگذاری مطلوبی نخواهد داشت.
آذربایجان غربی جزو استان های مقصد برای کاروان های راهیان نور شمال غرب کشور به شمار می رود و وجود مناطق عملیاتی مختلف دوران دفاع مقدس در این استان باعث شده است تا سالانه علاوه بر مردم استان، بیش از 200 هزار نفر از استان های همجوار آذربایجان غربی از مناطق عملیاتی آن بازدید کنند.
یادمان های شهدای شیمیایی و شهدای دارساوین و بلفت سردشت، یادمان شهید بروجردی نقده، شهید ناصر کاظمی و شهدای تمرچین پیرانشهر جزو یادمان های مهم آذربایجان غربی است که سالانه پذیرای زائران کثیری از اقصی نقاط کشور می باشد.
لینک کوتاه : https://12000shahid.ir/q/s221387
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد