تصاویر جبهه و جنگ
چاپ

شناسه : 201370 گروه : |اخبار کنگره| |اخبار فضای مجازی| |مطالب| | منتشر شده در تاریخ: 1397/03/27 10:23

بیست‌و‌یکمین کنگره شعر دفاع مقدس در سال جاری
بیست‌و‌یکمین کنگره شعر دفاع مقدس در سال جاری
برگزاری بیست‌و‌یکمین کنگره شعر دفاع مقدس در سال جاری با حضور شاعران بین المللی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره ملی بزرگداشت 12هزار شهید آذربایجان غربی؛ امیر سرتیپ‌دوم «حمیدرضا گرامی» رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، با بیان اینکه برگزاری کنگره شعر دفاع مقدس جز‌ء برنامه‌های جاری امسال این سازمان نبوده است، عنوان کرد: متوقف شدن این کنگره از سال 1391 تاکنون یک غفلت بود، به همین خاطر مقدمات برگزاری این کنگره را انجام دادیم و قصد داشتیم امسال آن را اجرا کنیم که ماموریت اجرایی آن به سازمان دیگری موکول شد، اما با مذاکرات صورت گرفته برگزاری این کنگره نهایتاً به سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس واگذار شد.

وی افزود: پیش از این استان‌های خوزستان، کردستان، ایلام و لرستان میزبان این کنگره بوده‌اند. خرمشهر با 600 اثر اولین میزبان این کنگره بوده و در سال 1391  کنگره در تبریز با حضور 11 هزار اثر از 230 شاعر اثر متوقف شده بود و الحمدالله برگزاری این کنگره با انجام جلسات مشورتی، انتخاب دبیر و ابلاغ سیاست‌های کلی از سرگرفته شد.
 
رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس گفت: مراحل اولیه انتخاب برترین شعر و داوری، با تدابیری که در نظر گرفته شده در استان‌ها برگزار خواهد شد طبق دستورالعمل آماده شده 31 استان ما طی یک فراخوان، سه تا پنج اثر برتر را برای داوری نهایی به تهران ارسال می‌کنند.
 
امیر گرامی بیان کرد: آیین اختتامیه این اتفاق مهم فرهنگی و هنری نیمه دوم سال 1397 در بهمن یا اسفندماه، در تالار خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خواهد بود. اطلاع‌رسانی اولیه در استان‌ها انجام شده و اطلاعات تکمیلی در هفته جاری طی ابلاغیه ای  اعلام می‌شود.
لینک کوتاه : https://12000shahid.ir/q/s201370
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد