تصاویر جبهه و جنگ
چاپ

شناسه : 201347 گروه : | منتشر شده در تاریخ: 1397/03/07 13:15

رشادت ها و فداکاری های این مجاهد نستوه و یار دیرین امام و رهبری فراموش نشدنی است.
یادداشت
رشادت ها و فداکاری های این مجاهد نستوه و یار دیرین امام و رهبری فراموش نشدنی است.
مجاهد نستوه، حجت الاسلام والمسلمین "حاج غلامرضا حسنی"

 

مجاهد نستوه و عالم مبارز

در دیار آذربایجان و مهد شیران فرزندی متولد شد که نام و یاد او یادآور روزهای سخت انقلاب است. حاج شیخ غلامرضا حسنی در ارومیه به دنیا آمد . و بعد از چندی با از دست دادن پدر برای حفظ و حراست از خانواده  به سفارش مادر کلت کمری تهیه نمود و تا هشتاد سالگی آن را نگاه داشت تا نشان دهد تک تک مردم دیارش به سان خانواده او هستند و از جان و مال و ناموس آنها حراست میکند.

در آغاز جنبش های انقلابی در سرتاسر کشور ایران وی نیز ساکت ننشست و برای در هم کوبیدن ستون های رژیم شاهنشاهی فعالیت نمود. با آغاز اعتراضات مردمی علیه شاه  این روحانی مبارز رهبری مردم اورمیه را بر عهده گرفت و در سخنرانی های آتشین خود علیه رژیم طاغوت شجاعانه شاه را هدف قرار داد. او اولین روحانی بود که به صورت مسلح در انظار عمومی حاضر می شد و در صف اول راهپیماییها قیام مردم را رهبری کرد .

در راه دین و انقلاب پایبند اصول و آرمان های انقلاب بود به گونه ای که عضوی از خانواده اش را به علت گراییدن به سازمان مجاهدین خلق به دادگاه اسلامی تسلیم نمود.

با آغاز جنگ بر اثر یورش های احزاب منحله و دموکرات به شهرهای اورمیه و نقده حاج شیخ غلامرضا حسنی روحانی مجاهد عزم خود را جزم کرد و پا در رکاب نیروهایش به مبارزه با این اشرار سوی شهر نقده عزیمت نمود و چنان ضربات سنگینی را بر آنها وارد نمود که هنوزه نام وی لرزه بر اندام آنها می افکند.

 صفوف نماز جماعت به امامت وی همیشه پرشور بود و سخنانش همیشه صریح و سلیس بیان می شد. کمکهای وی به رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل مثال زدنی است .

 رشادت ها و فداکاری های این مجاهد نستوه و یار دیرین امام و رهبری فراموش نشدنی است .

طوفان های زندگی هرگز دریای آرام ذهن و قلب او را موّاج نکرد و نشان افتخار درجه یک شجاعت تقدیمی از سوی دولت در سینه افتخار ملت آذربایجان است که تلألؤ این نشان همیشه در اذهان ملت خواهد درخشید......

به قلم // ف ح

لینک کوتاه : https://12000shahid.ir/q/s201347
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد