تصاویر جبهه و جنگ
چاپ

شناسه : 191300 گروه : | منتشر شده در تاریخ: 1397/01/29 13:31

روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و حماسه آفرینی های نیروی زمینی قهرمان
یادداشت
روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و حماسه آفرینی های نیروی زمینی قهرمان
سربازان رشید و دلاور اسلام از مرگ نهراسیدند و به میدان آمدند و خیالات واهی صدام را که در آرزوی فتح سه روزه ایران بود به یاس و نومیدی بدل کردند.
به نام خدا
 
همگی ما ۳۹ سال پیش را هرگز فراموش نخواهیم کرد روزی که همافران ارتش شاهنشاهی با معمار کبیر انقلاب اسلامی دیدار کردند و با پیروزی انقلاب اسلامی، آرام آرام ارتشیان نیز در این امر الهی مشارکت کردند و برای همراهی با ملّت اسلحه های خود را بر زمین گذاشتند که همین امر سبب تسریع در پیروزی انقلاب شد.
حضرت امام خمینی با صدور پیام تاریخی مشروعیت ارتش را تایید فرمودند و  ۲۹ فروردین سال ۵۸ با تدبیر بنیانگذار فرزانه ی نظام مقدس جمهوری اسلامی روز ارتش نامگذاری شد تا ارتشیان همه ساله در سراسر کشور با تجهیزات نظامی به رژه پرداخته و اقتدار نیروهای مسلح را به رخ جهانیان بکشند و همدلی خود را با ملت و ولایت اعلام دارند. 
مدتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعثی صدام آغاز شد و بنا به فرمان حضرت امام خمینی (ره) ارتش همپای با سپاه و بسیج برای انجام وظیفه دینی و ملّی خود  به جهت حراست از مرزوبوم و کیان اسلامی وارد میدان شد و یاغی گریهای دشمنان سرکش را دلاورانه پاسخ دادند. سربازان رشید و دلاور اسلام از مرگ نهراسیدند و به میدان آمدند و خیالات واهی صدام را که در آرزوی فتح سه روزه ایران بود به یاس و نومیدی بدل کردند. بمباران و کشتار مردم به دست صدام جنایتکار برای همیشه ی تاریخ لکّه ی ننگی خواهد بود آنچنان که رشادت و جنگاوری غیور مردان نظامی ارتشی در سالهای دفاع مقدس هرگز فراموش نخواهد شد. مردانی که در مکتب حسینی تعلیم یافتند و در رکاب خمینی حماسه آفرینی نمودند آری دلیر مردان ارتشی بیشماری جان خود را نثار خاک میهن کردند. 
روزهایی که برای شهادت از یکدیگر پیشی میگرفتند و از چنگال اهریمن سبکبال به پرواز در می آمدند و آزادگی را بر اسارت ترجیح میدادند. آری ارتش ایران اسلامی نیروی مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن بوده و همیشه آماده در صحنه پیکار از ابتدا یار و یاور انقلاب می باشد و همیشه پیرو ولایت و رهبری و در حفظ و حراست از این مرزها جان برکف ایستادگی میکند.
 
 
 
 
به قلم // ف ح
 
لینک کوتاه : https://12000shahid.ir/q/s191300
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد