تصاویر جبهه و جنگ
چاپ

شناسه : 130858 گروه : |اخبار کنگره| |اخبار فضای مجازی| |یادواره| | منتشر شده در تاریخ: 1396/08/11 18:25

ایران الگویی از یک سیستم امنیت پایدار مردمی برای کشورهای منطقه است
امام‌جمعه اهل تسنن ارومیه:
ایران الگویی از یک سیستم امنیت پایدار مردمی برای کشورهای منطقه است
امام‌جمعه اهل تسنن ارومیه گفت: ایران الگویی از یک سیستم امنیت پایدار مردمی برای کشورهای منطقه است چراکه خود مردم در تامین امنیت مشارکت دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد کنگره ملی بزرگداشت ۱۲۰۰۰ شهید استان آذربایجان غربی؛ ماموستا عبدالقادر بیضاوی صبح امروز در مراسم اجلاس پیشمرگان مسلمان کرد و عشایر که در شهرستان مهاباد برگزار شد، ضمن ارج نهادن مقام و منزلت شهدای ۸ سال دفاع مقدس اظهار داشت: درود و سلام بر روح پاک بینان‌گذار جمهوری اسلامی ایران که فرمودند انقلاب ما انفجار  نور بود.

وی افزود: درود بر همه افرادی که در راه انقلاب و دفاع مقدس چه کرد و چه ترک  و چه عرب که همگی احساس تکلیف کرده و در هنگام نوپایی انقلاب اسلامی از انقلاب و کشور دفاع  و در طی ۸ سال جنگ تحمیلی یک وجب از خاک این مرزوبوم را تقدیم دشمنان نکردند.

امام‌جمعه اهل سنت ارومیه با اشاره به شجاعت‌های رزمندگان و شهدا در دفاع مقدس گفت: این ۸ سال دفاع مقدس آینده جمهوری اسلامی ایران را بیمه کرد و  آمریکا شجاعت مردم ایران، سپاه و ارتش این کشور را دید و شهدای ما را نیز دیدند که شجاعانه در جبهه‌ها حاضر بودند.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران نباید در ارتباط با مسائلی که در جای‌جای دنیا حادث می‌شود بی‌تفاوت باشد عنوان کرد: شاهد هستیم که امروز در جهان اسلام چه می‌گذرد و ما باید بدانیم که در روز حساب رسول اکرم (ص) به این اعمالمان اشاره می‌کند و در این راستا باید در راه اسلام دفاع کنیم و بی‌تفاوت نباشیم.

امام‌جمعه اهل تسنن ارومیه گفت: ایران الگویی از یک سیستم امنیت پایدار مردمی برای کشورهای منطقه است چراکه خود مردم در تامین امنیت مشارکت دارند.

بیضاوی گفت: وظیفه ما است که از دنیای اسلام دفاع کنیم چراکه یکی از اساسی‌ترین مسائل دین بوده و نمی‌توان نام آن را دخالت در امور سایر کشورها  گذاشت.

امام جمعه اهل تسنن ارومیه ضمن تشکر از فرماندهان نظامی حاضر در جلسه ازجمله فرمانده نیروی زمینی سپاه و دیگر سرداران کشوری و استانی و همچنین استاندار آذربایجان غربی عنوان کرد: ما باید از امنیتی که در کشور ما برقرار است تشکر و تلاش کنیم تا این امنیت در سایر کشورهای اسلامی نیز برقرار شود و قطعاً اسلام این مسئله را از ما می‌خواهد.

بیضاوی خاطرنشان کرد: ما باید از کشور دفاع کرده و از شهادت نترسیم چراکه مقام شهید مقامی است که پیامبر گرامی اسلام (ص) نیز به اهمیت آن اشاره کرده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://12000shahid.ir/q/s130858
تمام حقوق این سایت متعلق به ستاد کنگره ملی بزرگداشت 12000 شهید آذربایجان غربی می باشد